پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

استاندار بوشهر:

بارش باران کمک بزرگی به تامین منابع آب استان بوشهر کرد

گراوند گفت: بارش باران در استان بوشهر کمک بزرگی به تامین منابع استان بوشهر کرد و سبب شد سد ها و طرح های آبخیز داری بتوانند آبگیری کنند.

آخرین اخبار
۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

گراوند استاندار بوشهر در نشست شورای آب استان بوشهر اظهار کرد: در اوج گرما در این ایام از سال مهمترین نیاز مردم آب و برق می باشد که در تامین آنها باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

گراوند افزود : بارش باران در استان بوشهر کمک بزرگی به تامین منابع آب استان کرد و سبب شد سد ها و طرح های آبخیز داری بتوانند آبگیری کنند.

استاندار بوشهر بیان کرد: مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر باید بدون اغماض نسبت به قطع انشعاب آب در باغ ویلاها، خانه‌ باغ‌ها و انشعابات غیرمجاز و معرفی متخلفان به دستگاه قضایی اقدام کنند.

وی تاکید کرد: تامین آب آشامیدنی مردم در روستاها و شهرهای استان بوشهر در اولویت است و سزاوار نیست آب شربی که با سختی‌های فراوان تأمین می‌شود در سایر موارد مصرف شود.

گراوند گفت: با شتاب گرفتن اجرای طرح‌های سدسازی در استان بوشهر سد باغان در زمستان امسال آماده آبگیری می‌شود و  در این ارتباط کارگاه سد دشت‌پلنگ در شهرستان دشتی نیز فعال و اجرای این پروژه شتاب بیشتری گرفته است.

گراوند تصریح کرد: برای تسریع در اجرای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر باید دستگاه‌های مرتبط در اجرای زیرساخت‌ها و پروژه‌های آب‌شیرین‌کن همکاری لازم با مجریان آنها داشته باشند.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: سد تنگ‌ سدر در دشتی در حال افتتاح شد که با اجرای خط انتقال آب از تنگ‌سدر بخشی از مشکلات این شهرستان برطرف شده است.

وی ابراز کرد: با افتتاح ۲ پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ و ۱۷ هزار مترمکعبی بوشهر تولید آب در این استان بیش از ۵۲ هزار مترمکعب افزایش می‌یابدهمچنین به این منظور پروژه‌های دیگر آب‌شیرین‌کن درنقاط مختلف استان در دست اقدام می باشد.

انتهای پیام//

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !