چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

در نامه وزیر بهداشت تاکید شد؛

شکستن رکورد واکسیناسیون در کشور با ۴۰۰ هزار دوز تزریق روزانه/ تاکید بر دو شیفته شدن مراکز تزریق

وزیر بهداشت امروز در نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور از شکسته شدن رکورد تزریق واکسیناسیون در کشور خبر داد.‌

آخرین اخبار
۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛
 سعید نمکی وزیر بهداشت امروز در نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور از شکسته شدن رکورد تزریق واکسیناسیون در کشور خبر داد.‌
در این نامه آمده است:
باسلام؛
آمار مسرت بخش واکسیناسیون از ساعت ۸ صبح امروز تاکنون که نزدیک به چهارصد هزار تزریق بود رکورد تازه¬ای در واکسیناسیون کشورست که حاصل تلاش بی وقفه کلیه همکاران ارجمند در خانه¬های بهداشت، مراکز جامع سلامت، پایگاه¬های ایجاد شده، مراکز تجمیعی، سازمان اورژانس و همچنین زحمات کلیه عزیزان همراه در نیروهای مسلح، سازمان بسیج و مردم عزیز در سراسر کشورست.

ضمن تبریک رسیدن به این رکورد و خداقوت خدمت همه عزیزان ستادی و زحمتکش در مراکز تزریق واکسن که می¬دانم مدیریت همزمان این فعالیت با مهار پیک پنجم بسیار سنگین است ضرورت دارد با رعایت موارد زیر تلاش کنیم در روزهای آتی به آمار بالاتری دست یابیم تا هرچه زودتر بتوانیم جمعیت بیشتری را در برابر این ویروس خطرناک ایمن سازیم.

۱- همکاران ستادی در توزیع بموقع واکسن برای کلیه مراکز کشور بگونه¬ای عمل کنند که سرعت واکسیناسیون بدلیل وقفه کوتاه مدت در رسیدن واکسن کند نشود.

۲- در اطلاع¬رسانی گسترده توسط صدا و سیما و رسانه¬های محلی بگونه¬ای اقدام گردد که با نوبت‌دهی منظم از مراجعه خارج از موعد مقرر و تجمع در مراکز واکسیناسیون پرهیز شود.

۳- در تهران و کلان¬شهرها مراکز تجمیعی بسرعت افزایش یابد.

۴- کلیه مراکز تک شیفت در دو شیفت کاری (در مناطق گرمسیر شیفت عصر می¬تواند از ۴ بعدازظهر تا شب دایر باشد) خدمت¬رسانی کنند.

۵- همانگونه که در ابلاغیه قبلی ذکر شده، کلیه مراکز در روزهای تعطیل بدون وقفه باز و خدمت‌رسانی کنند. در ایام تعطیل، وقفه در پوشش واکسیناسیون کشور و عدم تزریق تخلف محسوب می¬شود.

۶- در صورت اتمام واکسیناسیون گروه¬های هدف تعیین شده، طبق اعلام قبلی، گروه‌های هدف سنی، جمعیتی و شغلی جدید فقط با ابلاغ رسمی اینجانب مجاز خواهد بود.

لذا شایسته است روسای محترم دانشگاهها بمحض رسیدن به اهداف تعیین شده اعلام نمایند تا برحسب ضرورت گروه¬های هدف جدید اعلام و ابلاغ گردد.

توفیق همگان را در این خدمت ارزشمند از خداوند بزرگ مسئلت دارم.
دکتر سعید نمکی
انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !