پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

جزئیاتی از فعالیت گزینش دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در ۶ ماه گذشته

مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از انجام ۱۴ جلسه مصاحبه عمومی کارکنان و استادان این دانشگاه در ۶ ماه گذشته خبر داد.

آخرین اخبار
۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سیدهادی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در بوشهر با تأکید بر اینکه تمام تصمیم‌گیری‌های گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بر اساس شاخص‌های اخلاقی، تربیتی، هدایت‌گونه و مثبت است، بیان کرد: هسته گزینش به‌دور از بهانه‌جویی‌های عمدی، غرض‌ورزی‌های شخصی و مانع‌تراشی‌های بی‌دلیل با شفاف‌سازی و روان‌سازی امور به‌دنبال برقراری سلامت اداری است، ضمن اینکه تلاش براین است تا با موارد قلیل منفی هم، برخورد قهریه و حذفی صورت نگیرد.

مدیر هسته گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه برخی به‌دلایل واهی تعبیر متفاوتی از عملکرد گزینش دارند، گفت: سالم‌سازی، اصلاح و توسعه سازمان و نیروی انسانی از اهداف این حوزه است ضمن اینکه هدف و شیوه عمل در گزینش بیشتر پیشگیری تا سلبی است.

حسینی ادامه داد: گزینش نوعی قضاوت کردن بوده و لازم است در این مورد قبل از هر چیز خدا را ناظر بر اعمال و رفتار خود بدانیم.

این مقام مسئول با تأکید بر کاهش روند استخدام نیروی انسانی در سال‌های اخیر بیان کرد: اکنون ۸۵‌ درصد فعالیت هسته‌های گزینش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، بیشتر در حیطه نظارت بر عملکرد کارکنان در حین خدمت و بررسی و اظهارنظر در مورد تبدیل وضعیت کارکنان و اعضای هیئت علمی است.

حسینی با ارائه گزارشی از عملکرد اداره گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: در سه ماه پایانی سال ۱۳۹۹ و سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ با توجه به شرایط کرونایی کشور پنج جلسه مصاحبه استادان متقاضی حق‌التدریس (۲۲ نفر)، یک جلسه مصاحبه تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی (۱۹ نفر) و هشت جلسه مصاحبه تبدیل وضعیت کارکنان ( ۷۱ نفر) برگزار شده است.

مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از کاهش مدت زمان پاسخ‌گویی به استعلامات گزینشی در این استان خبر داد و یادآور شد: طراحی چک لیست‌های مرتبط و ثبت به‌روز اطلاعات از یک‌سو و به‌کارگیری نیروهای باانگیزه، پویا و خبره در واحدهای استان از سوی دیگر، ضمن ارتقای کیفی و دقیق این فرایند حساس اداری، موجب کاهش مدت‌زمان پاسخ‌گویی شده است به‌طوری‌که در این مدت قریب به ۴۸۵ استعلام از ادارات، دانشگاه‌ها و نهادهای مختلف پاسخ داده شد.

حسینی با تأکید بر اینکه همواره پایش و ساماندهی مستمر تمام پرونده‌های گزینشی اعم از کارکنان و استادان در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد: با انجام روند صلاحیت‌های عمومی متقاضیان فراخوان جذب هیئت علمی، ۱۴ پرونده تشکیل و تعیین تکلیف شده است.

مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ فقره تحقیقات محلی برای تکمیل پرونده اعضای هیئت علمی، کارکنان و استادان مدعو انجام شده است، ادامه داد: ۱۴۵ فقره استعلام نیز صادر و تا دریافت پاسخ نهایی پیگیری شده است.

حسینی یادآور شد: جلسات مشترک هم‌اندیشی و هم‌افزایی در سطح استان میان تمام نهادهای گزینشی و دستگاه‌های اجرایی به‌صورت مستمر برای تعمیق نظارت و ارزیابی به‌صورت ماهانه برگزار می‌شود که هسته گزینش دانشگاه آزاد اسلامی از ارکان ثابت جلسات بوده و تعامل و مراودات بسیار مناسبی با هسته‌های گزینش سایر ادارات و نهادهای استان دارد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !