پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نیاز ورود مجلس به این مصوبه؛

جوان بوشهری از مصوبه جدید سازمان سنجش انتقاد کرد

رستمی گفت: مصوبه از سال ۱۴۰۱، سنجش و پذیرش داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد فقط از بین دانش‌آموختگان دوره کارشناسی رشته‌های «مرتبط» امکان‌پذیر خواهد بود که نیاز است مجلس این مضوع را بررسی کند.

آرشیو اخبار
۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمدحسن رستمی عضو جمعیت تحول و توسعه گام دوم انقلاب اسلامی استان بوشهر با نقد مصوبه عجیب شورای سنجش و پذیرش کشور اظهار کرد: این مصوبه از سال ۱۴۰۱، سنجش و پذیرش داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد فقط از بین دانش‌آموختگان دوره کارشناسی رشته‌های «مرتبط» امکان‌پذیر خواهد بود.

وی گفت: جای سوال دارد که چرا در پایان کار دولت دوازدهم،سازمان سنجش همچین تصمیمی گرفته است. این مصوبه با کلیه استانداردهای جهانی مغایرت دارد و بسیار غیر منطقی می‌باشد. البته با توجه به مصوبه آقایان، فیزیک‌دان معروف آلبرت انیشتین نباید به علم فلسفه ورود می‌کرد. شاید اگر همچین تصمیماتی در زمان انیشتین گرفته میشد این فیزیک‌دان برجسته هیچوقت فیلسوف نمی‌شد.

رستمی افزود: گاهی امکان دارد یک دانشجو به علت محرومیت،بی‌تجربگی و یا مشاوره اشتباه در رشته‌ای به تحصیل بپردازد، علاوه بر تغییر عقیده وی در آینده مشخص گردد در یک رشته مورد نیاز جامعه این جوان مستعد است پس با همچین قوانین بدون کارشناسی نباید راه بر شکوفایی استعداد جوانان مملکت بسته شود و باید جوان ایرانی در هر مرحله‌ای از زندگی حق انتخاب داشته باشد.اگر افت تحصیلی در مقطع ارشد وجود دارد با در نظر گرفتن دورس پایه و پیش‌نیازها این ضعف قابل جبران است.

وی تصریح کرد: مسدودسازی راه تحصیل دانشجویان به قیمت تلف شدن استعدادهای فراوانی که ممکن است دیر کشف شوند چه سودی برای دولتی که رو به اتمام است دارد که همچین تصمیم نابخردانه‌ای گرفتند؟ برا اینکه بفهمیم چرا این دولت در حوزه مدیریت کرونا و اقتصادی که دیگر چیزی از آن باقی نمانده شکست خورده و چگونه سفره مردم کوچک شده کافیست همین یک مصوبه مهم را واکاوی کنید.

نیاز است نمایندگان مردم در خانه ملت نسبت به این موضوع بررسی و گزارش آن ارائه دهند.

انتهای پیام//


لیست نظرات

[ مسعود دهدشتی ] [ در تاریخ : ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ]
کامنت شما منتظر تایید ناظر می باشد.

جناب رستمی مطلب بسبار موجهی بیان داشتنند و بدون تردید امکان تغیر در مرحله تحصیلات تکمیلی برای افراد با ید وجود داشته باشد و این تصمیم یک طرفه تیرت انگیز بود.

[ شهروند خوب ] [ در تاریخ : ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ]
کامنت شما منتظر تایید ناظر می باشد.

سلام و عرض ادب.این مصوبه در روزهای آخر دولت واقعا عجیب بود!!! با اینکه اغلب نخبگان کشور مانند جناب رستمی و رئیس کمیسیون آموزش مجلس دکتر منادی هم در این مورد ورود و اعتراض کردند ولی در مقابل سازمان سنجش یک بیانیه داد که مثلا تکذیب شده است این خبر ، ولی به ابهامات متاسفانه اضافه نمود.
از رسانه خوبتان بابت پیگیری مسائل کلان کشور و استان سپاسگزاریم.

[ علیرضا ] [ در تاریخ : ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ]
کامنت شما منتظر تایید ناظر می باشد.

واقعا واکاوی این مصوبه پاسخگوی اکثر تصمیمات و مصوبات اشتباه دولت هست .

[ علیرضا ] [ در تاریخ : ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ]
کامنت شما منتظر تایید ناظر می باشد.

واقعا واکاوی این مصوبه پاسخگوی همه اکثر تصمیمات و مصوبات اشتباه هست .