چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

جدال بر سر منافع استان کلید خورد؛

در افتتاح سد خائیز تنگستان، دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس/ نماینده، افتتاح سد را خیانت و استاندار خدمت می‌داند

در روزهای گذشته خبر افتتاح سد خائیز تنگستان مطرح شد که این اقدام توسط نماینده مردم خیانت و به گفته استاندار بوشهر خدمت است، مردم در روزهای پایانی دولت مانده اند دم خروس را باور کنند یا قسم حضرت عباس. مسئولین نیز در حال ایجاد دوقطبی در استان هستند.

آرشیو اخبار
۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

از هفته گذشته تا کنون موجی از افتتاح سد در برخی مناطق استان بوشهر از جمله سد خائیز تنگستان توسط مسئولین استان بوشهر در رسانه‌های حامی استاندار منتشر شد. این خبر دارای نکاتی است که باعث شده مردم نگران وضع موجود در تامین آب شرب و کشاورزی در منطقه شوند.

در برخی از رسانه‌های حامی استاندار، افتتاح سدهای خاییز تنگستان و ارغون کلمه دشتستان در هفته آینده را خوش‌خبرترین خبر سال اعلام کردند.

تکمیل نبودن برخی از این پروژه‌ها در حالی که قرار است طی روزهای آینده افتتاح شوند، موضوعی است که مردم  استان بخصوص تنگستان را متعجب کرده و در انتظار هستند تا ببینند مسئولین چگونه پروژه نیمه‌تمام را افتتاح می‌کنند.

مهرداد ستوده معاون عمرانی استانداری بوشهر با بیان اینکه سد خائیز به بهره برداری می‌رسد، اظهار کرد: سد خائیز از نوع خاکی است و با ارتفاع ۳۶ متر و طول تاج ۶۱۰ متر، مخزنی به حجم ۱۶ میلیون مترمکعب دارد.

ستوده گفت: این سد از مطالبات مهم و دیرین مردم منطقه تنگستان است و به منظور تامین بخشی از حقابه‌های شبکه آبیاری با یک‌هزار و ۲۰۰ هکتار نخلستان و حقابه‌های زیست محیطی، روی رودخانه “اهرم” و در ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهرستان تنگستان احداث و تاثیر بسزایی در تامین آب نخلستان‌های اهرم و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی دارد.

 

بعداز آن نماینده تنگستان در خانه ملت در انتقادی افتتاح این سد را خیانت به استان و مردم تنگستان عنوان کرد.

افتتاح سد خائیز تنگستان با شرایط فعلی خیانت به مردم است

غلامحسین کرمی نماینده مردم تنگستان در این خصوص اظهار کرد: افتتاح سد نیمه تمام خائیز خیانت به مردم تنگستان و استان بوشهر است.

کرمی گفت: تا کنون در سطح کشور سد بدون آب، بالابر دریچه خروجی و سرریز آب ندیده‌ایم.

وی با بیان اینکه دولت باید نسبت به پروژه های افتتاح شده مسئولیت داشته باشد، تاکید کرد: افتتاح سد خائیز تنگستان با شرایط فعلی، فاجعه است.

پاسخ استاندار بوشهر به نماینده دشتی و تنگستان

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی با انتقاد از کرمی نماینده دشتی و تنگستان که افتتاح سد خائیز را خیانت دانسته بود، اظهار داشت: دوست نداشتم وارد بگو مگوها شوم و همواره سعی کردم از طریق گفت‌وگو مسائل را حل کرده و از طریق تریبون‌های رسمی ورود نکنم ولی وقتی خواندم که یکی از نمایندگان از واژه خیانت استفاده کرده ورود کردم و پاسخ می‌دهم.

وی با بیان اینکه خیانت را کسانی کردند که هیچ کاری نکردند و کارها را معطل کردند افزود: مدیریت استان افتخار می‌کند که در کمتر از سه سال، سد ۱۶ میلیون متر مکعبی خاییز را تکمیل کرده و این موضوع از بعد از انقلاب سابقه نداشته است.

کسانی که می‌خواهند با کارهای نکرده از مردم رای بگیرند نیازمند بنر و تبلیغات هستند

گراوند یادآور شد: جناب کرمی نماینده محترم گفته‌اند که به خاطر تبلیغات و بنر زدن این سد را افتتاح می‌کنیم، در حالی که ما نیازی به بنر و تبلیغات نداریم و کسانی که می‌خواهند با بنر و کارهای نکرده از مردم رای بگیرند نیازمند بنر و تبلیغات هستند.

استاندار بوشهر بیان کرد: از ۱۰ خوابگاه ورزشکاران استان ۵ خوابگاه در زمان بنده ساخته شده و از ۱۷۱ پروژه بهداشت و درمان، ۱۶۰ پروژه تکمیل شده است و کسانی به فکر بنر هستند که فقط با چند بلوک عکس می‌گیرند.

گراوند افزود: افتخار می‌کنم در دولتی کار کردم که در سخت‌ترین شرایط تحریمی و اقتصادی، خم به ابرو نیاورد و بالاتر از حد توان کار کرد.

وی ابراز داشت: حرمت را حفظ می‌کنم، ولی کسانی به دنبال ژست سیاسی و انتخاباتی هستند و دنبال تبلیغات هستند که حتی یک هزار تومان نیز برای شهرستان خود کمک نکردند.

استاندار بوشهر گفت: شیرینی این سد برای مردم تنگستان است و نخیلات شهرستان بیشترین بهره را از این سد می‌برند و اگر باران باریده بود این سد آبگیری هم شده بود و مقصر نباریدن باران ما نیستیم و کار خود را به نحو مطلوب انجام داده‌ایم و یک سد استاندارد را تحویل می‌دهیم.

شما حتی یکبار از این سد بازدید نکردید

گراوند تصریح کرد: شما حاضر نشدید چند کیلومتر بروید و از سد بازدید کنید و ادعا می‌کنید که دلسوز مردم هستید.

وی افزود: تاریخ قضاوت خواهد کرد و مردم بهترین قاضی هستند و می‌دانند که چه کسی کار کرده؛ این سد در واقع سند افتخار استان بوشهر خواهد بود.

گراوند اضافه کرد: سد ارغون در یک سال ساخته شد و سد اخند نیز آماده آبگیری است و مردم می‌دانند که چه کسانی خیانت کردند و چه کسانی خدمت کرده و دلسوز هستند در این جلسه استاندار بوشهر بصورت ویژه از زحمات و‌ تلاشهای موثر دکتر شهریاری نماینده سابق دشتی و تنگستان در به نتیجه رساندن این سد تشکر و‌قدردانی کرد.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !