پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

محمود خدری

دایره انقلابی گری را تنگ نکنیم

آرشیو اخبار
۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمود خدری مدرس دانشگاه نوشت: سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و اولین انتخابات قرن حاضر با پیروزی قاطع جریان انقلاب به پایان رسید .در این انتخابات علی رغم همه کارشکنی‌های دشمنان داخلی و خارجی مبنی بر عدم مشارکت مردم وعملکرد بسیار ضعیف دولت روحانی و تحریم ها و فشار های اقتصادی و حتی کارشکنی های دولت روحانی در روز اخذ رای باز هم مردم با نادیده گرفتن مشکلات اقتصادی با حضور ۵۰ درصدی خود به پای صندوق های رای آمده وحماسه دیگری را رقم زدند که در طول همه انتخابات های گذشته با این همه مشکلات بی نظیر بود.

از سویی رئیس جمهور منتخب با شعار مستقل وارد عرصه انتخابات شد و این نوید را به مردم عزیز ایران اسلامی داد که در صورت پیروزی به دور از غوغا سالاری های جناحی کابینه خود را انقلابی وجهادی انتخاب خواهد کرد لذا تمام کسانی که دل درگروانقلاب داشتند از وی حمایت کردند، تا جایی که حتی برخی از اصلاح طلبان نیز او را حمایت می کردند، و این خود نشان می‌داد که بعضی اصلاح طلبان نیز از شعارهای اصلاح طلبی در این سال ها که فقط شعارش را شنیده بودند به ستوه آمده و خواستار یک منجی واقعی برای کشور در شرایط ویژه و حساس کنونی بعد از دولت فشل وضعیف روحانی هستند، که در این زمینه می توان انتخاب دکتر رئیسی را پایان مناقشات سیاسی و شروع به کاردولتی جهادی و انقلابی دانست.

حال با همه این مسائل که بیان شد با توجه به نزدیک شدن شروع به کار دولت جدید نکات ذیل لازم و ضروری است:
۱ در این دوره از انتخابات ستاد های مختلفی یک شبه به حمایت از دکتر رئیسی شکل گرفتند،که بعضی از این ستادها فقط در مرکز استان ها وجود داشت. تشکیل آنهادوجنبه داشت :جنبه مثبت آن نشان از کاری خودجوش و مردمی و خالصانه بود وجنبه منفی آن این بود که عده‌ای ابن الوقت برای رسیدن به قدرت ومنصب فقط در ایام تبلیغات چند روزه آمده بودند تااز قبل آن خود را انقلابی نشان دهند .
۲ دیدارهای مختلف جریان‌ها و افراد خاص سیاسی کشور و حتی نامزدهای رقیبی که درطول تبلیغات به تخریب وی پرداختند نشان می دهد آنها نیز به عملکرد و توانایی دکتر رئیسی در حل مشکلات اعتقاد راسخ دارندواین دیدار ها که. در طول انتخابات ریاست جمهوری های گذشته کم نظیر بودنوید آینده شیرین ایران اسلامی ودمیدن روح امید و نشاط به کشور ازجنس انقلابی است نه از جنس کلیدهای کذایی .
۳ دکتر رئیسی با عزمی قوی برای مقابله با فساد و مشکلات اقتصادی آمده است ،پس برماست که وی را کمک و یاری کنیم تا وی در چینش کابینه به انتخاب مدیران مدیران خود در سراسر کشور شایسته سالاری را بر اساس دو اصل تعهد و تخصص عملیاتی و نهادینه کند.
۴ کسانی که فقط در ۱ ماه تبلیغات با گرفتن احکام متعدد ستادهای خودجوش به دنبال سهم خواهی هستند نباید توقع داشته باشند غنائم بین آنها تقسیم شود وبا لابی گری به پست و مقام برسند .
۵ نمایندگان محترم شورای اسلامی به جای هجوم به ساختمان پاستور برای گرفتن پست وزارتی به رای مردم(رای به انتخاب رئیس جمهورو رای به انتخاب نماینده) به وظیفه قانونی خود که همانا قانونگذاری است عمل کرده و به دنبال قالب کردن اعضای ستاد های خود در حوزه های انتخابیه به دولت انقلابی و جهادی نباشند.
بنابرانچه ذکرشد،دراین شرایط حساس انقلاب شکوهمند اسلامی،دکتر رییسی آمده است تابرای حل مشکلات کشور ومبارزه بافساد تمام ظرفیت ها وپتانسیل های کشوررا برای تشکیل دولت انقلابی به کارگیردونباید به بهانه های واهی دامنه انقلابی گری راتنگ کنیم.

 

والعاقبه للمتقین

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !