چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

وزیر بهداشت مطرح کرد؛

پیش بینی صادرات واکسن کرونای ایرانی تا پایان پاییز امسال

کاشان - وزیر بهداشت گفت: پیش بینی می‌کنیم واکسن کرونای ایرانی را تا پایان پاییز امسال بتوانیم به دیگر کشورها صادر کنیم.

آخرین اخبار
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید نمکی ظهر سه شنبه در حاشیه سفر به کاشان در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود ایران درشمار چندین کشور انگشت شمار تولید کننده واکسن در جهان اظهار داشت: خوشبختانه واکسن‌های ایرانی به مراحل بسیار خوبی رسیده‌اند و چند روز پیش واکسن برکت مجوز استفاده اضطراری گرفت.
وی با بیان اینکه طی روزها و هفته‌های آینده واکسن پاستور هم مجوز اضطراری را دریافت خواهد کرد، ابراز داشت: البته با وجود تولید واکسن ایرانی همچنان واردات واکسن طبق قراردادهای منعقد شده ادامه دارد.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه واردات واکسن تا حدود دو ماه آینده ادامه خواهد داشت: تصریح کرد: طبق معاهده کواکس، ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دُز واکسن خریداری و مراحل دریافت آن در حال پیگیری است.
وی خاطرنشان کرد: به جز واکسن برکت و پاستور دیگر واکسن‌ها هم که مراحل تست بالینی را طی کنند مجوز استفاده اضطراری را دریافت می‌کنند.
نمکی از فعالیت دانشمندان ایرانی بر روی ۶ پلت فرم تولید واکسن در داخل کشور خبر داد و افزود: پیش بینی می‌کنیم واکسن کرونای ایرانی را تا پایان پاییز امسال بتوانیم صادر کنیم.
وی همچنین از لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در انتخابات پیش رو خبر داد و گفت: ناظرانی از مراکز بهداشتی برای هر چه سالم برگزار شدن انتخابات در شعب مختلف اخذ رأی حاضر می‌شوند.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در زمینه پویش ره سلامت هم تا مردادماه سال جاری ۱۴ هزار تخت بیمارستانی به بهره برداری می‌رسد.
انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !