چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

آمار جهانی کرونا؛ابتلای بیش از ۸۸۰۰۰ برزیلی و ۱۲۵۸۰ امریکایی در ۲۴ساعت گذشته

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز 177 میلیون و 414 هزار و 471 نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید19) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، 3 میلیون و 838 هزار و 506 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین اخبار
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۶۱ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۱۶۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۲ هزار و ۵۸۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۱۸۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۱۵ هزار و ۷۱۷ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.
کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۶۲ هزار و ۲۲۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۶۳۳ هزار و ۱۰۵ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۳۷۹ هزار و ۶۰۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.
کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۸۸ هزار و ۹۹۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۷ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۸۵۳ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۴۹۱ هزار و ۱۶۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.
کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۵ میلیون و ۷۴۴ هزار و ۵۸۹، ۵ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۲۸، ۵ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۵۹۳، ۴ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۶ و ۴ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۳۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.
همچنین کشورهای آرژانتین با ۴ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۷۴۲ مبتلا و کلمبیا نیز با ۳ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۵۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.
از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۲۸ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۷۰۱، ۲۸ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۱۰۰ و ۱۵ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۶۴۶ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.
جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:
انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !