یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رقیب اصلی اسطوره ایران رونالدو نیست

یک علی دیگر رکورد علی دایی را تهدید می‌کند!

علی مبخوت کاپیتان تیم ملی امارات با دو گلی که روز گذشته به ثمر رساند به میانگین 0.82 گل در هر بازی رسید.

آخرین اخبار
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش ورزش سه، علی مبخوت ستاره تیم ملی امارات در پیروزی پنج گله شب گذشته تیمش برابر اندونزی، موفق به زدن دو گل شد تا تعداد گل‌های ملی‌خود را به عدد ۷۵ برساند و به همراه بشار عبدالله به بهترین گلزن تاریخ فوتبال تیم‌های ملی عربی تبدیل شود. او در ۹۲ دیداری که به میدان رفته ۱۲ پاس گل نیز داده است و اکنون به عناوین بهترین گلزن تاریخ فوتبال ملی امارات، بهترین گلزن تاریخ فوتبال امارات در مسابقات جام ملت‌های آسیا و بهترین گلزن این کشور در مسابقات انتخابی جام جهانی دست یافته است.

 

این مهاجم ۳۰ ساله البته شانس زیادی در ادامه خواهد داشت تا در سال‌های آتی این تعداد را افزایش دهد و بتواند به رکورد افسانه‌ای علی دایی نیز برسد. او هم اکنون با ده گل بهترین گلزن دور مقدماتی مسابقات انتخابی جام جهانی است. موضوعی که سخت به نظر می‌رسد اما ۷ گل مبخوت در مسابقات سال ۲۰۲۱ باعث می‌شود که برای او در این موضوع شانس قائل باشیم.

 

مبخوت ستاره تیم ملی امارات پس از هت‌تریک در دیدار مقابل هندوستان در جریان برد شش گله تیم ملی کشورش، به رکورد ۷۳ گل ملی رسید. وی در ده سال اخیر برای تیم ملی کشورش گلزنی کرده و از سال ۲۰۱۲ تا کنون پای ثابت اردوهای تیم ملی امارات بوده است. آن هشتمین هت‌تریک مبخوت در لباس تیم ملی امارات بود که وی را از این نظر بالاتر از هر بازیکن آسیایی قرار می‌دهد. مبخوت در دیدار قبل تیمش نیز موفق شد تا اولین گل تیمش را در دیدار مقابل مالزی به زیبایی به ثمر برساند، او در دقیقه پایانی بازهم برای امارات گلزنی کرد تا رکوردش را بازهم بهبود ببخشد و به تنهایی بعد از کریس رونالدو در رده دوم قرار بگیرد. مبخوت در ۱۶ دیدار اخیری که برای امارات به میدان رفته توانسته ۲۴ گل به ثمر برساند و ۶ پاس گل بدهد.

 

او در بین بازیکنانی که اکنون در تیم ملی کشورشان بازی می‌کنند و شاغل هستند، رتبه دوم را در اختیار دارد. رده بندی بازیکنان شاغل بر اساس گل‌های ملی اینگونه است:

 

۱_ کریستیانو رونالدو ۱۰۴ گل
۲- علی مبخوت ۷۵ گل
۳_ شیتری ۷۴ گل
۴_ مسی ۷۱ گل
۵- لواندوفسکی ۶۶ گل
۶- نیمار ۶۶ گل
۷- سوارز ۶۳ گل
۸- زلاتان ابراهیموویچ ۶۲ گل

گفتنی است مبخوت با ۱۷۱ گل در لیگ امارات با رکورد جادویی فهد خمیس تنها چهار گل فاصله دارد و قطعا فصل بعدی از رکورد این مهاجم افسانه‌ای فوتبال امارات عبور خواهد کرد.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !