شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

یک سر مافیای واردت در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی است

سلیمی گفت: چاره هپکو این است که واردات در حوزه تولیدات هپکو مدیریت شود، نباید اجازه داده شود این قبیل واردات در کشور صورت بگیرد و بنا داریم این موضوع را در کمیسیون صنایع مجلس هم با جدیت دنبال کنیم تا به یک نتیجه مطلوب برسیم.

آرشیو اخبار
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات و عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ در تشریح جزئیات نشست اخیر خود با وزیر صمت گفت: استان مرکزی یک استان صنعتی است و متأسفانه برخی از مجموعه‌های صنعتی ما امروز با چالش‌های جدی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، بخشی از مواد در رابطه با واگذاری‌هاست مثل هپکو که می‌بینیم با چه مشکلی در هپکو مواجه هستیم و بخشی در رابطه با تأمین مالی برخی واحدهای صنعتی است.

نماینده مردم دلیجان و محلات عنوان کرد: ما امروز در بحث معادن با چالش‌های جدی مواجه هستیم و استان ما علاوه بر اینکه صنعتی است معدنی هم هست چراکه شهرستان محلات و نیم ور پایتخت سنگ ایران هستند، امروز در حوزه عایق‌های رطوبتی بسیاری از واحدها با مشکلاتی در بحث تأمین مواد اولیه مواجه هستند و در بحث‌های صادرات پیچ‌های عجیب‌وغریبی برای صادرکنندگان ما به وجود آمده است.

سلیمی ادامه داد: موارد فوق یک با وزیر صمت مطرح شد و البته وزیر قول داد یا خودشان یا مجموعه‌ای از معاونین را در عرض یک ماه آینده به استان بفرستند تا نزدیک مسائل را بررسی کنند و امیدواریم این گره‌ها با تدبیر بیشتر باز شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: در این روزهای آخر دولت، کشور نباید معطل جابجایی قدرت شود و باید با سرعت مشکلات را برطرف کرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ازجمله مسائلی که مطرح شد این بود که برای راه انداختن هپکو نیاز نیست کار خاصی بکنند بلکه نباید در حوزه ماشین‌آلاتی که هپکو تولید می‌کند اجازه واردات داده شود.

وی تصریح کرد: هپکو یکی از ده‌ها صنعت ماست که با مشکل مواجه است، متأسفانه مافیایی شکل‌گرفته و یک سر این مافیا و اژدهای هفت‌سر واردات در برخی سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی است که از آنجا هم پشتیبانی می‌شود لذا باید هفت‌سر این اژدها را قطع کرد.

سلیمی با بیان اینکه چاره هپکو این است که واردات در حوزه تولیدات هپکو مدیریت شود افزود: نباید اجازه داده شود این قبیل واردات در کشور صورت بگیرد و بنا داریم این موضوع را در کمیسیون صنایع مجلس هم با جدیت دنبال کنیم تا به یک نتیجه مطلوب برسیم البته متأسفانه دولت در روزهای آخر مثل کسی است که در حال احتضار است و روحیه‌اش را باخته و تلاشی نمی‌کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر این است که دولت نباید در روزهای آخر این‌چنین باشد بلکه باید راحت حرکت کند، آقایان مثل بچه‌های زودرنج فقط نشسته‌اند و می‌گویند فلانی این حرف را به من زد، امیدواریم دولت از این حالت خارج شود و روزهای آخر روبه‌جلو حرکت کند.

گفتنی است اخیراً بر اساس بخشنامه ای از از سوی وزرات صمت واردات ماشین آلات معدنی مشروط به خرید یک دستگاه از شرکت هپکو آزادسازی شده است که با توجه به ایجاد مانع در مسیر احیا و رونق شرکت هپکو این موضوع مورد گلایه قرار گرفته است.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !