شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تبدیل بیمارستان شهدای قاین به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات گفت: طبق قول مساعد وزارت بهداشت، بیمارستان شهدای قاین به یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۳۰۰ تختخوابی تبدیل خواهد شد.

آخرین اخبار
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عباس حمیدی راد امروز در گفت‌وگو با فارس بیرجند، با بیان این که روند احداث پروژه بیمارستان دوم قاین به کندی پیش می‌رود، گفت: با قول مساعد مدیرکل دفتر منابع توسعه فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت و درمان در سفر به این شهرستان مقرر شد تا پایان سال اعتبار اتمام اسکلت پروژه به مبلغی حدود ۴۰ میلیارد تومان تأمین شود.

وی با بیان اینکه این سفر خیر و برکات زیادی برای شهرستان داشته است؛ افزود: طبق قول مساعد بیمارستان شهدای قاین به یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۳۰۰ تختخوابی تبدیل خواهد شد.

وی ادامه داد: همشهریان ما قریب به  ۱ و نیم میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی برای احداث ساختمان ام آر ای بیمارستان داشته اند که به همت مردم و خیرین ظرف حدود یک تا دو ماه آینده تکمیل خواهد شد.

وی با بیان این که قسط اول دستگاه ام ار ای توسط دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به زودی پرداخت خواهد شد، گفت: دستگاه مذکور ۱.۵ تسا مربوط به شرکت زیمنس بوده که با پیگیری های نماینده شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی به استان وارد می شود و قطعا در استان جابه‌جا نخواهد شد و متعلق به شهرستان قاینات خواهد بود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات با اشاره به بازدیدهای انجام شده گفت: در خضری دشت بیاض، اسفدن، آرین شهر و نیمبلوک هم فراتر از انتظار مساعدت جناب ساکی را داشتیم به طوری که ۵۰۰ متر فضای درمانی موجود در نیمبلوک به دلیل وجود مجتمع فولاد قاینات به ۱۳۰۰ متر ارتقا خواهد یافت.

وی افزود: ۵ طرح بهداشتی درمانی ما ظرف یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ساخت ۱۶ پانسیون پزشکان متخصص، دومین مرکز اورژانس ۱۱۵ قاین و ارتقای بیمارستان به ۳۰۰ تختخواب را از طرح های در دست اقدام بیان کرد.

وی ادامه داد: ساختمان خیر ساز پژوهش کدۀ قرآنی هم با قبول شرط اینکه ظرف یکسال ساخته شود، تحویل شبکه خواهد شد.

وی افزود: این پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با حمایت دلگرم کنندۀ خیرین با انجام ۱۰ درصد امور عمرانی بتوانیم ساختمان را هر چه زودتر به صورت مشارکتی تکمیل کنیم.

وی گفت: این مجموعه برای مرکز بهیاری شهرستان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !