شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

علت برکناری مدیرعامل سازمان منطقه پارس به روایت احمد توکلی

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به پژمانفر رئیس کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی از وی خواست تا کمیسیون و دستگاه های نظارتی و امنیتی کشور هرچه سریعتر به موضوع تخلف معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور رسیدگی کنند.

آرشیو اخبار
۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به پژمانفر رئیس کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی از وی خواست تا کمیسیون و دستگاه های نظارتی و امنیتی کشور هرچه سریعتر به موضوع تخلف معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور رسیدگی نمایند.

به گزارش الف متن این نامه بدین شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای پژمانفر
رئیس محترم کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

هر چه بگندد نمکش می‌زنند
وای به روزی که بگندد نمک

به اطلاع می‌رساند اواخر اسفندماه ۱۳۹۹ مناقصه‌ای جهت تعیین پیمانکار تأمین غذا در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی برگزار شده است. بدون آنکه تخلفی در این مناقصه صورت گرفته باشد و تنها به دلیل آنکه شرکت خاصی برنده آن نشده بود، معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور آقای بیت عفری طی نامه مورخ ۳۰/۰۱/۱۴۰۰ از مدیرعامل منطقه ویژه می‌خواهد تا این مناقصه را ابطال کند و مناقصه دوم را برگزار کند.

لذا موضوع تخلف معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور در دستور کار دیده‌بان شفافیت و عدالت قرار می‌گیرد.

اسناد مثبته پرونده که در اختیار ماست، در اختیار کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان بازرسی کل کشور نیز هست. متأسفانه به جای برخورد با متخلف نسبت به تعویض مدیری که جلوی این فساد ایستاده است اقدام می‌شود.

این اقدام و موارد مشابه موجب یاس در مدیران شجاع و ضد فساد و ترس دیگر کارکنانی که انگیزه مبارزه با فساد را دارند می‌گردد که مغایر با قوانین حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و قانون نظام سلامت اداری است. دیده‌بان شفافیت و عدالت سعی کرد تا موضوع را از طریق مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و متعاقب آن وزیر محترم نفت حل نماید و ضمن حمایت از مدیرعامل منطقه مذکور در این پرونده، جلوی خواسته غیرقانونی معاون دیوان محاسبات گرفته شود؛ اما این مهم اتفاق نیفتاد.

لذا از کمیسیون اصل ۹۰، سازمان بازرسی کل کشور، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و همچنین دستگاه‌های نظارتی و امنیتی توقع ورود فوری و قوی به موضوع را دارد تا انشاء الله شاهد این پلشتی‌ها، آن هم توسط یکی از مسئولان دستگاه‌های نظارتی نباشیم.

با تشکر
احمد توکلی
۱۱/۰۳/۱۴۰۰

 

پاسخ روابط عمومی دیوان محاسبات به دیده بان شفافیت و عدالت

دیوان محاسبات خطاب به احمد توکلی نوشت: اقدام معاون دیوان محاسبات براساس عمل به تکلیف قانونی بود

روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، در پاسخ به نامه احمد توکلی پیرامون ادعای تخلف معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات، پاسخی به الف ارسال کرده است. متن این جوابیه به شرح زیر است:

جناب آقای احمد توکلی

سلام علیکم؛
در خصوص نامه جنابعالی خطاب به حجت الاسلام آقای پژمانفر رئیس محترم کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی که در رسانه‌ها منتشر نموده‌اید، جهت تنویر افکار عمومی، نکاتی ارائه می‌شود:

۱٫ ورود و رسیدگی دیوان محاسبات کشور به موضوعات مرتبط با مناقصات در دستگاه‌های اجرایی در راستای وظایف و تکالیف قانونی و به منظور صیانت از یبت المال صورت می‌گیرد.

۲٫ در فقره‌ی مورد اشاره در نامه‌ی جنابعالی، معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور، پس از دریافت گزارش‌هایی از برخی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی پیرامون تخلف در مناقصه رستوران پارس یک و پیگیری‌ بعدی، طی ارسال نامه‌ای به مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، نسبت به عدم رعایت قوانین و مقررات و تضییع حقوق شرکت کنندگان و همچنین تحمیل بار مالی مازاد بر ذمه دولت ناشی از برآورد غیرکارشناسی، خواستار بررسی و رسیدگی به موضوع و انجام اقدامات قانونی شد.
۳٫ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران طی نامه‌ای خطاب به مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس که یک نسخه از آن به معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور ارسال شده است، خواستار جلوگیری از تحمیل بار مالی، براساس ضوابط قانونی شد که ادامه‌ی روند قانونی، همچنان در حال اجراست و هنوز به نتیجه نرسیده است.
۴٫عدالت حکم می‌کند چنانچه پیرامون هر فرد و دستگاهی، ابهام یا سوالی به وجود می‌آید، قبل از رسانه‌ای شدن و تحریک اذهان، مستندات در اختیار همان فرد یا دستگاه قرار داده شود و چنانچه پاسخ شایسته‌ای دریافت نشد، به مراجع ذیصلاح و نهایتا فضای رسانه‌ای انتقال یابد. رسانه‌ای کردن ابهامات بدون طی مقدمات اولیه، احتمال غرض ورزی و دوری از عدالت را به افکار عمومی متبادر می‌نماید؛ لذا مشفقانه از جنابعالی دعوت می‌شود به عدالت بازگردید.

روابط عمومی و اموربین الملل دیوان محاسبات کشور

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !