یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

استراتژی و تاکتیک های مشترک بیگانگان برای انتخابات

اما استراتژی اصلی بعضی عناصر داخلی و بیگانگان از ابتدا مشخصا احیا و تداوم دولت حسن روحانی برای رسیدن به اهداف خاص خود بود که تاکنون محقق نشده است.

آخرین اخبار
۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

این انتخابات همانند دوره‌های گذشته برای مردم و مخالفین و بیگانگان از جذابیت‌های متفاوتی برخوردار است.البته نتیجه آن رویکرد و بازخوردهایی دارد که هم مردم و هم مخالفین و بعضی اصلاح طلبان و کشورهای خارجی تلاش دارند تأثیر گذاری بر آن را دنبال کنند.

حتما قضیه مصاحبه پخش شده ظریف (نه لورفته که از اساس دروغ بود و آنچه لو رفت همین دروغ بود) را از یاد نبرده اید.

تبلیغات گسترده علیه قالیباف، جلیلی، سعید محمد، محسن رضایی و رییسی را از ماه‌ها قبل به آن اضافه کنید.

حالا شروع مذاکرات غیر مستقیم دولت روحانی و آمریکا برای احیای برجام در برهه زمانی انتخابات و فشار اقتصادی بی سابقه اقتصادی بر مردم را هم به آن بیفزایید.

البته باید دو حرف مرتبط با هم آقای روحانی که گفت نامزد ها باید موضع خود را در باره اینترنت و رابطه با خارج رامشخص کنند به اضافه بیانات آقای لاریجانی در روز ثبت نام که گفت اقتصاد پادگان و دادگاه نیست را نیز ضمیمه موارد دیگر بکنیم.

البته تلاش گسترده تلویزیون های بیگانه نیز جزئی از همین مجموعه است.

شاه بیت این داستان نیز ثبت نام گتره ای و بدون ضابطه اصلاح‌طلبان با چراغ سبز روحانی بود.

سوال اساسی این است که این همه برنامه ریزی و هماهنگی داخلی و خارجی برای چیست. این سؤال، مرا یاد یک واقعه تاریخ معاصر می‌اندازد «در مذاکرات نفت مرحوم مصدق به طرف انگلیسی می گوید شما از جان ما چه می‌خواهید، طرف انگلیسی به صراحت می‌گوید نفت، نفت، نفت».

اما استراتژی اصلی بعضی عناصر داخلی و بیگانگان از ابتدا مشخصا احیا و تداوم دولت حسن روحانی برای رسیدن به اهداف خاص خود بود که تاکنون محقق نشده است.

پس تبلیغات گسترده از ماه‌ها قبل علیه نامزدهای انقلابی به ویژه شاخص‌ترین آنها جناب رییسی در همین راستا بود.

ثبت نام گسترده و بدون ضابطه و هجمه گسترده علیه شورای نگهبان برای تأثیر گذاری بر اعضای آن نیز در همین مسیر بوده است.

تغییر استراتژی و تاکتیک

اما حالا استراتژی و تاکتیک ها عوض شده است. استراتژی، حضور کم رنگ مردم در انتخابات است و این را هم بیگانگان و عوامل آنها ، هم طیفی از اصلاح طلبان هم آدم هایی مثل احمدی نژاد به شدت دنبال می کنند و از گفتن آن هم ابایی ندارند.

هماهنگی بین آنها نیز ملموس است و با این کار می‌خواهند مقبولیت نظام و ریاست جمهوری آینده را تا می‌توانند تقلیل دهند.

اما تاکتیک‌های متنوعی به کار گرفته اند و می گویند: انتخابات مهندسی شده است، شورای نگهبان خودش رئیس جمهور را انتخاب کند ، رییسی رئیس جمهور است چه کسی پای صندوق برود چه نرود ، رییسی خودش رأی می‌آورد.

لازم به ذکر است که همه این تاکتیک ها بر این معادله شکل گرفته است که عملکرد بسیار بد و وحشتناک و غیر قابل توجیه حسن روحانی و اصلاح طلبان و متقابلا عملکرد صادقانه، قاطعانه و مؤثر آقای رئیسی در مسئولیت رئیس قوه قضائیه باعث شده است تا ۱–منتسبان به دولت روحانی و اصلاح طلبان عملا هیچ شانسی برای اقبال عمومی مردم نداشته باشند.

۲–آیت الله رییسی عملا مورد اقبال عمومی واقع شده و شانس او برای رسیدن به ریاست جمهوری بسیار بالاتر از رقبایش است.

پس با این حساب چه کاری بهتر از کم رنگ کردن حضور مردم.

نکته مهم این است که می خواهند هم با تحریک مردم و هم فریب مردم کاری کنند که حضور پای صندوق های رأی کم رنگ شود. بهترین پاسخ حضور حداکثری ماست.

رضی دربندی

خرداد ۱۴۰۰

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !