چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

ثبت ۴۱ هزار مبتلا به کرونا در بوشهر/ استان بوشهر با شیب ملایم در حال کاهش مبتلان است

کشمیری گفت: تاکنون بیش از 41 هزار مبتلا به کرونا در استان بوشهر شناسایی شدند که نصف این رقم مربوط به 2 ماهه اخیر است.

آرشیو اخبار
۰۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست استانی مقابله با کرونا، اظهار کرد:  تاکنون بیش از ۴۱ هزار مبتلا به کرونا در استان بوشهر شناسایی شدند که نصف این رقم مربوط به ۲ ماهه اخیر است.

کشمیری افزود: روز گذشته استان بوشهر، روز بدون فوتی ناشی از کرونا را سپری کرد و با شیب ملایم به سمت کاهش میزان بستری ناشی از شیوع کرونا حرکت می کنیم.

وی گفت:  شهرستان های عسلویه و کنگان در وضعیت قرمز قرار گرفتند و محدودیت های لازم برای این شهرستان ها اعمال می شود.

دبیر ستاد استانی کرونا بیان کرد:  تاکنون در کل کشور ۲ میلیون و ۸۱۵ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۷۸ هزار و ۱۹۴ نفر فوت شدند و ۵ هزار بیمار بد حال هم در کشور داریم.

واکسن کرونا برای افراد بالای ۸۰ سال موجود است

خواجه ییان معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  در این نشست اظهار کرد:  تاکنون در استان بوشهر ۲۷ هزار و ۱۱۳ نفر واکسن زدند و از این تعداد ۵ هزار و ۶۵۹ نفر هر دو دوز واکسن را دریافت کردند.

خواجه‌ییان بیان کرد: ۷ هزار و ۴۰۳ نفر معادل ۶۷٫۳ درصد از افراد بالای ۸۰ سال در استان واکسن کرونا دریافت کردند و واکسن برای همه افراد بالای ۸۰ سال استان موجود است.

وی خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۶ نفر معادل ۴۳٫۷ درصد افراد ۷۵ تا ۸۰ سال استان هم واکسن زدند ضمن اینکه یک هزار و ۸۷۹ نفر از بیماران مزمن، سرطانی، ام اس، دیالیز هم واکسن کرونا دریافت کردند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد:  ۱۶ مرکز تجمیعی و یک مرکز خودرویی برای دریافت واکسن در استان راه اندازی شده به طوری که مرکز خودرویی بوشهر یکی از ۸ مرکز خودرویی دریافت واکسن کرونا در کشور است.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !