شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دستاورد شاهین بندرعامری از یک رویداد بزرگ مقابل پرسپولیس+ فیلم

آخرین اخبار
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به نقل از فارس؛ فوتبال ورزشی که علاوه بر نشاط و سلامتی جامعه امروزه برای معرفی فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مردم نیز به اثبات رسیده است و این بخش بسیار بزرگی از جذابیت‌ها و دستاورد این رشته ورزشی به شمار می‌رود.

حضور تیم‌های کم نام و نشان در مقابل غول‌های فوتبال یک کشور جدا از مسائل فنی بازی بیشترین دستاورد را برای همان تیم کم نام و نشان خواهد داشت که به مهمترین آن می‌توان به شناسایی و معرفی بیشتر این تیم و انگیزه بالای بازیکنان برای نشان دادن توان فنی خود مقابل بزرگان یک تیم سرشناس اشاره کرد.

با این مقدمه به سراغ یکی دیگر از اتفاقات جذاب فوتبال در کشورمان خواهیم رفت. جایی که شاهین بندرعامری نماینده استان بوشهر از شهرستان تنگستان برای اولین بار در بزرگترین رویداد تاریخ فوتبال خود به مصاف پرسپولیس تهران از تیم‌های پرافتخار فوتبال ایران و قاره آسیا از مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی کشور در ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر خواهد رفت.

پس از قرعه شاهین به پرسپولیس نام روستای بندرعامری بیشتر بر سر زبان‌ها افتاد این خطه بندرنشین جنوب کشورمان بیشتر معرف هموطنان عزیزمان شد تا با آداب و رسوم مردم این روستا آشنا شوند تا جایی که گروه گزارشگر فوتبال برتر شبکه سوم سیما به این روستا سفر می‌کند تا این فرهنگ مردم بندرعامری را از قاب تلویزیون برای هموطنان‌مان به نمایش درآورد.

بازیکنان شاهین بندرعامری که در لیگ دسته دوم کشور درخشش خوبی داشتند و از مدعیان صعود به شمار می‌روند حالا برای دیدار مقابل تیم بزرگ پرسپولیس از انگیزه دوچندانی برای ارائه توان بالایی فنی خود برخوردار هستند تا شایستگی‌های فوتبالیست‌های بوشهری را بیش از پیش به نمایش بگذراند گرچه امروزه مردم ایران از توان و شایستگی‌های بالای فوتبالیست‌های بوشهری تمجید می‌کنند.

اما در ادامه این گزارش نظریات کارشناسان و مدیران فوتبال در این خصوص خالی از لطف نیست که در ادامه می‌خوانیم.

شاهین بندر عامری به هدف اصلی خود رسیده است

مهدی کریمیان بازیکن بوشهری که علاوه بر حضور در تیم استقلال یکی از دو تیم پرطرفدار پایتخت، تجربه پوشیدن پیراهن تیم‌های بزرگ و پرهواداری همچون تراکتور تبریز و سپاهان اصفهان را نیز دارد در خصوص دستاوردهای تیم فوتبال شاهین بندرعامری از بازی مقابل پرسپولیس تهران به خبرنگار فارس گفت: با وچود تیم‌های بزرگ و پرطرفداری که در کشور وجود دارد از گذشته‌ها فوتبال ایران با حضور دو تیم استقلال و پرسپولیس به حالت دو قطبی بوده است.

وی تصریح کرد: این دو تیم با توجه به پخش مستقیم بازی‌های آن‌ها و همچنین وجود هواداران میلیونی در ایران و حتی سایر کشورها دارای شرایط خاصی هستند و قطعاً بازیکنان در این دو تیم بیشتر دیده می‌شوند و در تیررس رسانه‌ها هستند.

هافبک سابق استقلال تهران با بیان اینکه تیم‌های کم نام و نشان با تجربه کمتر از حضور در این بازی‌ها سود خواهند برد اظهار داشت: در بوشهر شاهین جدا از سابقه گذشته حضور در لیگ برتر، در سال گذشته نیز به همراه پارس جنوبی جم در سطح اول فوتبال ایران حضور داشته و تیم‌های لیگ برتری به استان ما سفر کرده‌اند و از نزدیک دیده شده‌اند اما شاهین بندر عامری که با هزینه‌های شخصی اداره می‌شود دست به کار بزرگی زده که تا این مرحله از جام حذفی به عنوان تنها تیم لیگ دویی حضور داشته و من فکر می‌کنم این تیم به هدف اصلی خود رسیده است.

وی در ادامه افزود: تیم‌های مثل شاهین بندرعامری هدف اصلی آن‌ها قهرمانی و گرفتن جام نیست و اتفاقاً از خوش شانسی‌ها آن‌ها خواهد بود که قرعه آن‌ها به تیمی مثل پرسپولیس خورده زیرا فضا برای دیده شدن بازیکنان بیشتر است گرچه به خاطر شرایط کرونایی تماشاگران نمی‌توانند این بازی را از نزدیک ببینند ولی با این حال شور و شعف خاصی ایجاد کرده و همین امر عاملی خواهد شد تا اسپانسرها به سراغ این بازی آمده که از این حیث شاهینی‌ها سود بیشتری خواهند برد و این از نکات مثبت زیادی برای باشگاه شاهین بندر عامری خواهد داشت.

کریمیان ضمن تمجید از تیم خوب شاهین بندر عامری به خبرنگار فارس گفت: این تیم در لیگ دو نتایج خیلی خوبی کسب کرده و تیم قابل احترامی است و تک بازی مقابل پرسپولیس در جام حذفی جدا از هر نتیجه‌ای که اتفاق خواهد افتاد دو سر سود برای این تیم خواهد بود.

شاهین با صعود به این مرحله قهرمان جام حذفی شد
مهدی هژبری از روزنامه نگاران با تجربه کشورمان که در حال حاضر به عنوان سردبیر رسانه طرفداری مشغول به فعالیت است در گفتگو با خبرنگار فارس در خصوص این رویدار گفت: اینجا دو موضوع مطرح است یکی ماهیت جام حذفی که به تیم‌های کوچک فرصت می‌دهد تا با تیم‌های بزرگ روبرو شوند که این فلسفه جام حذفی است.

وی تصریح کرد: در گذشته که جام حذفی وجود نداشت و بازی‌های به صورت لیگ‌های یک، دو، سه و غیره بود تیم‌های کوچک و کم نام و نشان فرصت رویارویی با تیم‌های بزرگ را نداشتند ولی با روی کار آمدن جام حذفی این فرصت بزرگ ایجاد شد و به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تیم‌های کوچک با ساختار تیم‌های بزرگ آشنا شدند که این یک فرصت برای شاهین خواهد بود.

هژبری در ادامه بیان کرد: کسی توقع ندارد که شاهین مقابل پرسپولیس پیروز شود و اگر هم این اتفاق رخ دهد یک شگفتی خواهد بود همانطور که در گذشته شاهین بوشهر و قشقایی شیراز مقابل استقلال و پرسپولیس این شگفتی را رقم زدند ولی این می‌تواند انگیزه‌ای برای بازیکنان این تیم باشد که خودشان را در موقعیتی برتر ببینند.

وی با بیان اینکه فاصله دو تیم به هر لحاظ با همدیگر خیلی زیاد است هم اظهار داشت: پرسپولیس در سال‌های اخیر دو بار نایب قهرمان آسیا شده و اگر شاهین بخواهد پله به پله به این افتخار برسد تا پنج سال آینده هم نمی‌تواند به این مهم دست پیدا کند و با پرسپولیس بازی کند و این به لحاظ دستاورد فوتبالی است ولی مهم‌ترین مسئله روزی بود که شاهین به این مرحله صعود کرد و از نظر من قهرمان جام حذفی شد.

این روزنامه نگار اضافه کرد: این روستای بندری را خیلی‌ها در ایران نمی‌شناختند ولی این صعود باعث شد همه امروز بندر عامری را بیشتر بشناسند و جذاب خواهد بود که این روستا به لحاظ موقعیت جغرافیایی در کجای ایران قرار دارد و چه فرهنگ و آداب، رسومی دارد و این یک دستاورد اجتماعی خواهد بود.

روزنامه نگار با سابقه کشورمان با تأکید بر اینکه مسؤولان می‌بایست از موقعیت پیش آمده استفاده کنند به خبرنگار فارس گفت: در فوتبال آلمان هم چنین اتفاقی می‌افتد که وقتی یک تیم دسته چهارمی مقابل یک تیم برگ قرار می‌گیرد تمام مسؤولان ایالتی آن شهر از این امتیاز بزرگ بهره برداری می‌کنند و با مطرح کردن صنایع دستی، صنعت و غیره نهایت استفاده را به لحاظ اجتماعی و اقتصادی می‌برند و اگر بندر عامری از این دستاورد استفاده نکرده کوتاهی مسؤولان شهر و استان بوده و گرنه جام حذفی این فرصت را می‌دهد که بیشتر خود را به کشور معرفی کند.

هژبری در پایان مطرح کرد: حتی حواشی آن هم می‌تواند به لحاظ شناسایی بیشتر بندرعامری به کشور مفید باشد زیرا باشگاه می‌تواند با تهیه پکیج‌های از هدایای شامل سوغات و صنایع دستی روستا و منطقه به باشگاه پرسپولیس و داوران بازی به ترویج این فرهنگ بپردازد زیرا این کار در تمام دنیا مرسوم است و فوتبال جدا از یک صنعت بزرگ یک ابزاری برای مبادله و شناسایی فرهنگ هاست.

شور و نشاط اجتماعی ارمغان بازی بزرگ برای روستانشین‌های کشور
عباس صفری مدیرعامل باشگاه شاهین بندرعامری نیز در آستانه این دیدار بزرگ ضمن ابراز خوشحالی از رویایی تیمش مقابل پرسپولیس به خبرنگار فارس گفت: این دیدار باعث خواهد شد قابلیت‌های تیم فوتبال شاهین بندرعامری با ۴۴ سال فعالیت و بیش از یک دهه حضور در فوتبال کشور در رده‌های مختلف انعکاس بهتری داشته باشد.

وی تصریح کرد: ما تنها تیم روستایی جام حذفی کشور هستیم که این اتفاق بزرگ با شناسایی بهتر بندر عامری همراه خواهد بود که باعث شور و نشاط اجتماعی در بین جوانان منطقه خواهد شد و امیدواریم همراهی مسوولان و تحقق وعده‌های آن‌ها شاهد تکرار افتخار آفرینی شاهین بندر عامری در سال‌های آینده باشیم.

مدیر عامل باشگاه شاهین بندرعامری در پایان بیان کرد: شاهین نماینده موفقیت‌های ورزشی جوانان روستانشین و روستا زاده کشور که حق بزرگی در تحولات رو به رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، با شنیدن اظهارات کارشناسان امر در خصوص این رویداد پیش روی می‌توان گفت دیدار جام حذفی و بازی شاهین بندرعامری مقابل پرسپولیس فرصتی بزرگ خواهد بود تا ضمن معرفی فرهنگ و آداب مردم این خطه تنگستان موقعیت خوبی نیز برای معرفی بازیکنان شایسته این تیم باشد تا با مطرح کردن خود بتوانند در سال آینده سر از لیگ‌های بالاتر در آورده و به لحاظ قرارداد مالی نیز خود را ارتقاء دهند و باید دید شاهین بندر عامری و مسؤولان استانی و شهرستان می‌توانند از این فرصت نهایت کنند.

محمد رضا زائری

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !