شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

احمدی‌نژاد و بروز نفاق جدید

آخرین اخبار
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

با نزدیک شدن زمان ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری فعالیت تبلیغاتی احمدی نژاد نیز بیشتر می شود. این تبلیغات با هدف جلب هرچه بیشتر حمایت مردمی صورت می گیرد.

فعالیت های تبلیغاتی احمدی نژاد که محتوای آن ها در اتاق های فکر تولید می شود و به طرفدارانشان برای انتشار در فضای مجازی ارسال می شود دارای چندین هدف است از جمله:
۱. ایجاد فشار توسط افکار عمومی بر شورای نگهبان به طوری که این شورا مجبور به تأیید این فرد شود.

۲‌. ایجاد اختلاف و دو دستگی بین نیروهای انقلابی

۳. زمینه سازی برای کاهش مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری در صورت عدم تایید احمدی نژاد.
با این توضیح وقتی عده ای از طرفداران افراطی احمدی نژاد با تمام توان به تبلیغ و معرفی وی پرداختند و به گونه ای امر بر آنان مشتبه شد که تنها منجی جامعه ایران احمدی نژاد است، پس از رد صلاحیت او دچار سرخوردگی می شوند و قطعا در انتخابات شرکت نخواهند کرد.

۴‌. ایجاد حس بدبینی نسبت به سرمایه های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اعم از نهاد های انقلابی یا شخصیت های انقلابی.

۵‌. قهرمان سازی از احمدی نژاد برای حفظ وی در سپهر سیاست ایران.

سیاست مرموزانه ای که اتاق فکر احمدی نژاد در پیش گرفته است و دقیقا با سیاست های منافقین خلق در اول انقلاب مشابهت دارد این است که با تظاهر به اطاعت از رهبری و اظهار علاقه‌مندی به ایشان یاران نزدیک و نهادهای انقلابی را تخریب می کنند. اینها به گونه ای رفتار می کنند که گویا احمدی نژاد معیار و ملاک همه ی ارزش های انقلاب و نظام و اسلام است. هر کس کوچک ترین انتقادی به احمدی نژاد کند تخریب می شود و صدها انگ به او زده می شود.

اعضای شورای نگهبان حتی آیت الله جنتی تخریب می شوند، سپاه تخریب می شود، رسانه های انقلابی مثل خبرگزاری فارس و… تخریب می شوند، شخصیت هایی انقلابی و مورد اعتماد رهبری و نظام تخریب می شوند، چون به آقای احمدی نژاد گفته اند بالای چشمت ابروست.

این شیوه دقیقا بسان همان روش بت سازی در سازمان منافقین است. از یک سو منافقین تمام نزدیکان امام خمینی رضوان الله تعالی علیه را تخطئه و تخریب می کردند، از سویی سرکرده منافقین به امام خمینی که در جایگاه ولایت فقیه قرار داشت نامه می نوشت که کاندیدای اولین دوره ریاست جمهوری شود‌.

این در حالی بود که هدف اصلی تخریب شخصیت امام خمینی بود و در گذر زمان نیز این اتفاق افتاد.

اطاعت از ولایت فقیه با حرف تحقق پیدا نمی کند، اطاعت واقعی در عمل است. نمی شود همه ی یاران نزدیک ولی فقیه و بهترین سرمایه های انقلاب را تخریب کرد‌، نهادهای انقلابی را همگام با رسانه های بیگانه زیر سؤال برد آنگاه فریاد ولایتمداری سر داد.

ما هیچ اصراری نداریم که احمدی نژاد را در تقابل با ولایت فقیه قرار دهیم ولی نمی توانیم از نافرمانی او در برابر ارشادات یا دستورات خیرخواهانه ی او چشم بپوشیم.

علی رغم مخالفت آقا با معاون اولی مشایی، احمدی نژاد تمکین نمی کند تا اینکه آقا کتبا به او دستور برکناری مشایی را می دهد. بعدش هم احمدی‌نژاد مشایی را رئیس دفتر خود می کند و عملا به او همان جایگاه معاون اولی می دهد. در آخر هم در یک اقدام غیر قانونی در حالی که رئیس جمهور است به همراه مشایی برای ثبت نام او برای ریاست جمهوری به وزارت کشور می رود. این چه نوع رفتار ولایتمدارانه است؟!

احمدی نژاد برای کاندیدا شدن از آقا اجازه می گیرد آقا مشفقانه در همان جلسه او را نهی می کند؛ ولی تمکین نمی کند تا اینکه آقا به صورت علنی و رسمی موضع خود را اعلام می کند. بعدش هم تمکین نمی کند و ثبت نام می کند!

انواع مواضع ساختارشکنانه ای که احمدی نژاد نسبت به مبانی اساسی نظام جمهوری اسلامی گرفته، آن قدر فراوان است که در این یادداشت کوتاه نمی گنجد. بدون تردید نیروهای انقلابی بصیر که بدون تعصب به قضایا می نگرند فریب رفتارهای احمدی نژاد را نمی خورند.

افرادی هم که از روی تحلیل اشتباه از او طرفداری می کنند قطعا در آینده نزدیک متوجه اشتباه خود خواهند شد و بابت حمایت های خود انگشت حسرت به دهان خواهند گذاشت.

عده ای نیز که بر اسب چموش لجاجت سوار هستند باید آن ها را به زمان سپرد و منتظر ماند که این اسب با آن ها چه معامله ای خواهد کرد.

حامد دیارتبار

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !