شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نخستین دانشکده مهندسی سیستم‌های هوشمند و علوم داده در بوشهر افتتاح شد

نخستین دانشکده مهندسی سیستم‌های هوشمند و علوم داده کشور در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر به صورت مجازی توسط رییس جمهور افتتاح شد.

آخرین اخبار
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس‌ بوشهر اظهار کرد: ساختمان دانشکده مهندسی سیستم‌های هوشمند و علوم داده در زمینی به مساحت یک هکتار ساخته شده و برای ساخت این مجموعه ۴۷٫۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

مصلح افزود: دانشکده مهندسی سیستم‌های هوشمند و علوم داده برای نخستین بار در کشور با هدف فعالیت علمی و فناوری در حوزه‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و علوم داده به عنوان یک روند جهانی طراحی و عملیاتی شده است.

رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر  بیان کرد: این دانشکده از تجمیع رشته‌های ریاضی و آمار از دانشکده علوم پایه و رشته‌های مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق از دانشکده مهندسی تشکیل شده است. راه‌اندازی رشته‌های هوش مصنوعی و علوم داده در دستور کار دانشکده مهندسی سیستم‌های هوشمند و علوم داده دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر قرار دارد.

وی ابراز کرد: دانشکده مهندسی سیستم‌های هوشمند و علوم داده دارای ۲۷ کلاس و ۱۷ فضای کارگاهی و آزمایشگاهی است.

مصلح عنوان کرد: دانشکده کسب و کار و اقتصاد دانشگاه خلیج فارس بوشهر با زیر بنای ۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع در سه طبقه ساخته می‌شود.

رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر افزود: دانشکده کسب و کار و اقتصاد دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر نقش مهمی در حوزه اشتغال بر اساس ظرفیت‌ها دارد. دانشکده کسب و کار و اقتصاد بوشهر نخستین دانشکده با رویکردهای جدید و با هدف تربیت نیروی انسانی، کارآفرین برای حوزه صنعت و بازرگانی است و نقش مهمی در تربیت مدیران و نیروی انسانی مورد نیاز برای تجاری سازی بر عهده دارد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !