شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

اگر قدرت میدان نبود میز مذاکره هم نبود

آیت‌الله صفایی بوشهری در همایش مجازی «مکتب حاج قاسم سلیمانی، مقاومت فلسطین، بیداری اسلامی» با گرامیداشت یاد و خاطره سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: شهید قاسم سلیمانی تنها متعلق به زمان معاصر نیست بلکه در ردیف شهدای تاریخ اسلام قرار گرفته و یکی از نمادهای تاریخ اسلام است.

آخرین اخبار
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

آیت الله صفایی نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، شهید سلیمانی را ستاره پر فروغ و بدون غروب دانست و بیان کرد: شهید سلیمانی در سلسله شهدایی قرار دارد که عصاره تاریخ شهادت اسلامی است.

آیت الله صفایی افزود: شهید سلیمانی تجلی همه شهدایی است که با بصیرت، ایمان، تقوا، اخلاق، ولایت‌مدار استکبارستیزی، آخرت گرایی، آخرت بینی، شجاعت، مجاهدت، مقاومت، شهادت خواهی و ایثار به عروج عالی انسانی به فضای عرشی الهی مهمانی خدا دعوت شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: سردار سلیمانی با حرکت در ابعاد مختلف، مقاومت و ایستادگی دنبال حاکمیت مبنای دینی، فرامین الهی و جامعه دینی در این راه استقامت کرد.

وی خاطر نشان کرد: شهید سلیمانی را مصداق آیات الهی است. نظام و حکومت اسلامی، ولایت‌مداری و اطاعت از مقام معظم رهبری مورد توجه شهید سلیمانی و با تمام وجود در خط مقاومت داخلی و مقاومت اسلامی بود و حتی یک لحظه تردید نکرد و از مقاومت دست نکشید.

آیت الله صفایی بوشهری،  افزود: شهید سلیمانی شخصیتی بود که از دنیا عبور کرده بود و به فضایی فرا دنیا پیوست و خداوند به سبب نیاز انسانی آن را به جامعه بشری و جهان اسلام هدیه کرد.

امام جمعه بوشهر  تصریح کرد: سردار سلیمانی شخصیتی بودند که آن‌ چنان در اسلام و مکتب اهل بیت (ع) و تمامی زوایای اسلامی هضم شده و نماد مکتب اسلام بود.

وی تأکید کرد: اکنون که جمهوری اسلامی ایران در منطقه در معادلات سیاسی و امنیتی دست بالا دارد و در فضاهای بین‌المللی کانون توجه سیاست‌های جهانی و عرصه‌های مختلف سیاست‌های نظم نوین جهانی است و یکی از مولفه‌های قدرت‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی محسوب می‌شود به سبب اقتدار ایران در عرصه میدان است.

آیت الله صفایی بوشهری گفت: بی‌‌انصافی است نقش سپاه قدس با هدایت‌های الهی مقام معظم رهبری و مجاهدت‌های این عزیزان سپاه و در صدر آنها شهید قاسم سلیمانی در عرصه محاسبات منطقه نادیده گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد:  باید همه قدردان باشند چراکه در این راستا اگر میز و شرایط مذاکره برای چانه‌‌زنی فراهم می‌شود بخش عظیمی مدیون مولفه قدرت میدانی از جمله سپاه قدس و شهید قاسم سلیمانی است.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: دشمنان فکر کرده‌اند با شهادت شهید سلیمانی می‌توانند مکتب این شهید، حرکت سپاه قدس و اقتدار ایران اسلامی به هم بزنند چراکه اگر توانستند با شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در کربلا این قدرت را از اسلام بگیرند می‌توانند به اهداف خود دست یابند که غیر ممکن است.

 

وی افزود: مردان عرصه‌های دیپلماسی و مقاومت باید قدردان باشند و از این اقتدار و عزت استفاده کنند.

روز قدس یادگاری از حضرت امام راحل است

آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: روز قدس یادگاری از حضرت امام راحل است و بیانگر این است که اسلام ، مردانی تربیت می‌کند از مکتب ماه مبارک رمضان و اوج آن پس از شب‌های قدر در آخرین جمعه تجلی می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: سردار شهید سلیمانی سرداری از خیل مکتب ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر و تابعیت ولایت فقیه است. روز جهانی قدس پیروزی نهایی را بشارت می‌دهد

امام جمعه بوشهر با اشاره به نقش مهم استان بوشهر در مبارزه با استعمار و مقاومت در برابر متجاوزان خاطر نشان کرد: استان بوشهر در برابر انگلیس متجاوز ۴ بار مقاومت کرد در مبارزه با تهاجم اروپایی‌ها و استکبار جهانی دارای کارنامه باشکوه است.

وی خاطر نشان کرد: استان بوشهر با تمام وجود چون شهید سلیمانی در خدمت مقام معظم رهبری است و اگر رئیسعلی‌ها به شهادت رسیدند اکنون هزاران رئیسعلی دلواری آماده جان‌فشانی هستند و اگر شهید سلیمانی در میان ما نیست مکتب این شهید در میان مردم قرار دارد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !