چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

شهردار بوشهر خبر داد؛

افتتاح و اجرای ۱۵ پروژه شهری همزمان با هفته شوراء

صالحیان بیان کرد: 15 پروژه عمران شهری همزمان با هفته ی شوراها در بوشهر افتتاح و اجرا خواهد شد که این پروژه‌ها در بخش‌های گوناگون کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود.

آخرین اخبار
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حسین صالحیان شهردار بوشهر در حضور خبرنگاران اظهار کرد: ۱۵ پروژه عمران شهری همزمان با هفته ی شوراها در بوشهر افتتاح و اجرا خواهد شد. این پروژه‌ها در بخش‌های گوناگون افتتاح، کلنگ‌زنی و اجرا می‌شود.

صالحیان عنوان کرد:  پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی بوشهر قرار بود در مدت ۱۸ ماه ساخته شود ولی به سبب تعلل پیمانکار این مهم محقق نشد و اکنون با عزل این پیمانکار مجری بعدی انتخاب می‌شود تا در مدت تعیین شده این پروژه را تکمیل کند.

شهردار بوشهر افزود:  پروژه چرخ و فلک بوشهر با مشارکت بخش خصوصی ساخته می‌شود. پس از انتخاب اعضای جدید شوراهای اسلامی بوشهر تصمیم جدیدی اتخاذ شد و بر اساس برنامه زمان‌بندی در مدت ۹۰ روز تکمیل می‌شود.

وی بیان کرد: بودجه سال گذشته شهرداری بوشهر ۲۹۹ میلیارد تومان بود که این بودجه در سال ۱۴۰۰ با افزایش بیش از ۲ برابری به میزان ۶۵۳ میلیارد تومان مصوب شد که ۱۱۹ پروژه عمران شهری تدوین و تعریف شده است.

صالحیان عنوان کرد: ۶۰ میلیارد تومان برای اجرا پروژه‌های عمران شهری در بخش‌های مختلف تخصیص یافته است. درجه شهرداری بوشهر ۱۰ تعیین شده که با ارتقا آن به ۱۱ تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری بهتر خواهد شد.

شهردار بوشهر تشریح کرد:  پروژه فانوس دریایی بوشهر یکی از پروژه‌های رها شده بوشهر است که بخشی از این پروژه در شورای پنجم اجرا شده ولی پس از مدتی رها شده و اسکلت ساخته شده رو به فرسودگی می باشد. در همین راستا یک مشاور برای ادامه این پروژه بکارگیری شد.

وی افزود:  طرح جاده سلامت با واگذاری بخشی از اراضی نظامی به شهرداری بوشهر با زمین تخصیصی و عقب‌نشینی فنس پایگاه نظامی به زودی اجرا خواهد شد.

صالحیان ابراز کرد:  جاده محله سرتل به محور نیروگاه اتمی بوشهر یکی دیگر از پروژه‌های در دست اقدام می باشد که با عنوان «تل پی تل» با مشارکت سازمان انرژی اتمی به‌زودی اجرا خواهد شد.

شهردار بوشهر بیان کرد: امسال ۸ میلیارد تومان برای اجرا طرح‌های مختلف در بافت تاریخی بوشهر تخصیص یافته که در این راستا از شرکت آب و فاضلاب بوشهر در اجرا طرح فاضلاب در بافت تاریخی قدردانی می‌شود.

وی تاکید کرد: برای نخستین بار برای تکمیل پروژه‌های عمران شهری، با همکاری اعضای شورای اسلامی برنامه زمانبندی تعریف شده است.

صالحیان بیان کرد:  توجه به معیشت کارکنان شهرداری، پرداخت بدهی شهرداری به اصحاب رسانه و رسیدگی ویژه به دفع پسماند در دستور کار قرار گرفته است و این مطالبه به حق شهروندان اجرا خواهد شد.

شهردار بوشهر گفت: ۴۰ میلیارد تومان برای آسفالت کوچه‌ها تخصیص یافته است و با  این اعتبار تمام کوچه‌های خاکی بوشهر ساماندهی و آسفالت خواهد شد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !