پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها

فرایند احراز صلاحیت داوطلبان بر اساس گزارشات مستند مراجع پنجگانه(نیروی انتظامی،ثبت احوال،قوه قضاییه،وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه) در هیات های نظارت شهرستان صورت میگیرد.

آخرین اخبار
۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

بر اساس تقویم انتخابات شوراهای شهر، مراحل پایانی بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شورای شهر در حال سپری شدن هست و به زودی نتایج آن از طریق پیامک به داوطلبان اعلام میگردد.

فرایند احراز صلاحیت داوطلبان بر اساس گزارشات مستند مراجع پنجگانه(نیروی انتظامی،ثبت احوال،قوه قضاییه،وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه) در هیات های نظارت شهرستان صورت می گیرد.

پس از بررسی گزارشات،هیات های اجرایی و نظارت اقدام به صدور رای میکنند.

چنانچه داوطلبان به آرای صادره از سوی هیات های اجرایی و‌ یا هیات نظارت شهرستان معترض باشند،اعتراض آنان در هیات های عالی نظارت استان پیگیری می شود .

مطابق قانون در صورت اعتراض مجدد کاندیدا به آرای این هیات،هیات مرکزی نظارت به عنوان آخرین مرحله و مرجع به اعتراضات رسیدگی کرده و نظر نهایی به وزارت کشور اعلام میگردد.

با توجه به اظهارات معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر، صلاحیت ۹۸درصد از داوطبان استان بوشهر ،در مرحله اول مورد تایید واقع شده است و تنها ۲درصد از داوطلبان ،موفق به اخذ تاییدیه ورود به انتخابات شورای شهر‌ نشده اند.

ناچاریم صبرکنیم و‌منتظر بمانیم که، آیا از ۲۲نفر کاندیدای شرکت در انتخابات شورای ابپخش،فرد یا افرادی در سبد ۲درصدی هیات های اجرایی قرار میگیرند یا خیر.

مجددا لازم به ذکر است که این آرا،قابل اعتراض به منظور رسیدگی مجدد هستند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !