پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

پس از مذاکرات فنی در وین؛

پایان نشست مشترک کمیسیون مشترک برجام در وین/ شکل گیری گروه ویژه اجرایی شدن لغو تحریم ها و بازگشت آمریکا به برجام

در پایان نشست مشترک برجام کشورهای مشارکت‌کننده در برجام توافق کردند گروه کارشناسی سوم برای گفتگو درباره ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم‌ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد شود.

آخرین اخبار
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 یکی دیگر از سلسله‌جلسات نشست کمیسیون مشترک برجام که از ساعت چهارده به‌وقت وین در گراندهتل وین آغاز شده بود، دقایقی پیش پایان یافت و قرار شد گفتگوها در هفته آینده ادامه یابد.

در این نشست، رؤسای هیئت‌های مذاکره‌کننده کشورهای طرف‌برجام به بحث و بررسی در خصوص آخرین وضعیت گفتگوهای فنی و پیش‌نویس‌های اولیه متون و نحوه تداوم گفتگوها پرداختند.

در نشست امروز کمیسیون مشترک، سید عباس عراقچی رئیس هیئت ایرانی ضمن تصریح مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی شود، روند کنونی گفتگوها را به‌رغم دشواری‌ها و چالش‌های موجود، رو به جلو ارزیابی کرد. ‌

عراقچی در عین حال تأکید کرد که هیئت ایرانی هر زمان که روند گفت‌وگوها به‌سمت زیاده‌خواهی، وقت‌کشی و چانه‌زنی‌های غیرمنطقی برود، گفت‌وگوها را متوقف خواهد کرد.

در این نشست، کشورهای مشارکت‌کننده در برجام توافق کردند علاوه بر دو گروه کارشناسی فعلی (در حوزه لغو تحریم‌ها و هسته‌ای) هفته آینده یک گروه کارشناسی سوم نیز برای گفتگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم‌ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد شود.

هیئت‌ها پس از مشورت در پایتخت‌های متبوع خود، هفته آینده ضمن ازسرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام،   گفت‌وگوهای فنی و کارشناسی را دنبال خواهند کرد.

انتهای پیام//

منبع خبر : مشرق


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !