پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رییس بسیج اساتید استان بوشهر:

آمریکا در مذاکرات وین به دنبال افزایش محدودیت ها وسختی هاست/ انتخاب صحیح مشکلات را می کاهد

گرگین گفت: با توجه به صحبت هایی که آمریکایی ها در مجامع خود بیان می کنند آنها به برجام بازنمی گردند بلکه به دنبال این هستند برجام جدیدی با محدودیت ها و سختی های بیشتری شکل بگیرد که این هم قطعا نظر جمهوری اسلامی نیست.

آخرین اخبار
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

دکتر گرگین رییس بسیج اساتید استان بوشهر در گفت و گو با سپاس اظهار کرد: میزان مشارکت در انتخابات وابسته به انتظاراتی است که مردم از ساختارهای حاکمیتی دارند. اگر انتظارات آنها از شرایط اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی برآورده نشود طبیعی است که انگیزه مردم برای مشارکت در انتخابات پایین خواهد آمد.

گرگین افزود: در سال های اخیر کارنامه ی مطلوبی در زمینه های مورد انتظار مردم وجود ندارد و طبیعی است که مشارکت مردم در انتخابات پایین باشد منتها مردم بصیر ما باید به این موضوع توجه داشته باشند که ذات و حقیقت انقلاب بخشیدن یک هویت عمیق و منسجم به همراه اجرای دین در زندگی مردم می باشد.

رییس بسیج اساتید استان بوشهر تاکید کرد: ما در ذات انقلاب دچار انحراف نشده ایم اما فروعات آن و پیامدها دچار کاستی ها و انحرافاتی شده است که با مشارکت های عقلانی در انتخابات و انتخاب بر اساس معیار‌های عقلانی، دینی و ملی این انحرافات اصلاح خواهد شد و به تحقق اهداف دنیایی و انسانی ما کمک خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: در مورد ارزیابی مشارکت مردم به نظر می رسد مشارکت پایین باشد و در حال حاضر پیش بینی من این است که حدود ۴۰ درصد در انتخابات شرکت می کنند که اگر بتوانیم مشارکت را به ۵۰ درصد یا بالاتر از آن برسانیم خیلی عالی می شود.

گرگین تشریح کرد: انتخاب خوب انتخابی است که بتواند شخصی را بر مسند ریاست جمهوری بنشاند که بتواند همه‌ی ظرفیت های مردمی و سیاسی و ارگانی را پای کار انقلاب و منافع مردم بیاورد. همچنین نگاه محدود، خط کشی شده و حزبی به این جایگاه نداشته باشد، از سوی دیگر نخبگان و کسانی که در مباحث کشور فعال هستند ایشان را قبول داشته باشند.

رییس بسیج اساتید استان بوشهر عنوان کرد: در خصوص مذاکرات اخیر که با هدف بازگشت آمریکا به برجام برگزار شده است با توجه به صحبت هایی که آمریکایی ها در مجامع خودشان می کنند آنها به برجام برنخواهند گشت؛ بلکه به دنبال این هستند برجام جدیدی با محدودیت ها و سختی های بیشتری شکل بگیرد که این هم قطعا نظر جمهوری اسلامی نیست.

وی افزود: جمهوری اسلامی بازگشت به برجام را در نظر دارد البته بعد از برداشته شدن تحریم ها و این تفاوت ها باعث می شود که به یک نقطه ی مشترک نرسیم.

گرگین عنوان کرد: با توجه به نکاتی که گفته شد مذاکره در زمان کنونی می تواند دو جنبه داشته باشد،: اول این که دولت می خواهد خود را یک جان دوباره دهد و یک تلاش مذبوحانه برای ادامه حیات در ارتباط با برجام انجام دهد و از جنبه ی دیگر ایران می خواهد آمادگی خود را برای ارتباط با کشورهای جهان نشان دهد که از این جنبه می تواند اتفاق مثبتی باشد.

رئیس بسیج اساتید استان بوشهر تصریح کرد: منتهی باید حواسمان را جمع کنیم که مذاکرات فرسایشی نشود و به بن بست نرسد.

وی در پاسخ به این سوال که فعالیت های تبلیغاتی دکتر احمدی نژاد را در موقعیت کنونی چگونه ارزیابی می کنید، گفت: احمدی نژاد ثابت کرده است که روحیه ولایتمداری ندارد و ایشان نیز در برابر هوای نفس نتوانست کف نفس به خرج دهد و از مسیر ولایت خارج شده است. ایشان مشایی محوری را به اوج رسانده و در این زمینه امتحان خود را پس داده است.

گرگین تأکید کرد: وی بارها ثابت کرده که بین مقام معظم رهبری ، مشایی را انتخاب می کند و به گفته ی خودش، او و مشایی یکی هستند، و مواضع ایشان نمی تواند مورد تایید نیروهای انقلابی باشد.

وی بیان کرد: با توجه به تجربه ی ایشان در انتخابات گذشته که با توجه به توصیه مقام معظم رهبری به وی سخن ایشان را تاویل کردند و در انتخابات حاضر شدند نشانه ی آن است که ایشان را نمی توان انسان ولایت مدار معرفی کرد و هر کس اهل منافع ملی باشد نمی تواند به احمدی نژاد و امثال او اعتماد کند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !