پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

موارد مثبت بستری کرونایی درشهرستان دشتی ۱۰ برابر افزایش یافت

فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: در فروردین ماه امسال نسبت به اسفندماه پارسال تعداد موارد بستری مثبت کرونا در این شهرستان بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته است.

آخرین اخبار
۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالله نادری روز سه شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در دشتی افزود: به دلیل کاهش پروتکل های بهداشتی شاهد موج چهارم و گسترده  ویروس کرونا و افزایش تعداد موارد بستری و فوتی در سطح شهرستان هستیم.

وی افزود: موج چهارم کرونا در شهرستان دشتی بسیار نگران کننده است و اگر همراهی و مشارکت بهتر مردم نداشته باشیم روزهای بسیار سخت تری در پیش داریم.

وی از همراهی بسیار خوب اصناف شهرستان در تعطیل نمودن بازار قدردانی کرد و خواستار مشارکت بیشتر شهروندان در رعایت شیوه های نامه بهداشتی، عدم حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و برگزاری مجالس ختم و شادی شد.

فرماندار دشتی افزود: با تلاش شبکه بهداشت و درمان دشتی و مجموعه بیمارستان زینبیه خورموج تعداد تخت های ویژه کرونا از ۱۲ تخت به ۲۰ تخت افزایش یافته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی نیز گفت: از ابتدای فروردین ماه تاکنون ۵۸۴ مورد مثبت کرونا در دشتی شناسایی و ۳۹ نفر در بخش کرونایی بیمارستان زینبیه خورموج بستری شده‌اند.

پرویز احمدی افزود: تعداد موارد مثبت بیماری کرونا از ۲ نفر در روز در اسفندماه سال گذشته به تعداد ۱۹ نفر در فروردین ماه رسیده است و تعداد موارد بستری نیز ۱۰ برابر افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: برای رفاه حال شهروندان  و لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و کاستن از بار رفت و آمدها و مراجعات،  کلیه مراکز خدمات جامع و پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت آماده پاسخگویی و ارائه هرگونه مشاوره غیرحضوری به افراد مشکوک و دارای علامت بیماری کرونا هستند و افراد دارای علائم حاد تنفسی مانند تنگی نفس و نیز تب بالا و سرفه‌های زیاد جهت دریافت خدمات مورد نیاز می توانند به مراکز خدمات جامع سلامت  شهرستان مراجعه کنند.

احمدی گفت: مرکز خدمات جامع سلامت شهید الیاس احمدی خورموج نیز  به عنوان مرکز منتخب کووید ۱۹  بصورت ۱۶ ساعته آماده ارائه خدمات به  همشهریان  است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی افزود: بیشتر عوامل شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان برگزاری دورهمی‌های خانوادگی، حضور در مراسم شادی و مراسم ختم و تشییع جنازه و کاهش  رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی  گفت: لازم است کلیه افراد پس از بهبودی ضمن استفاده از ماسک در محل کار یا اجتماع،  فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کنند و نسبت به ایجاد تهویه مناسب در منزل و محل کار  دقت لازم را داشته باشند چون احتمال ابتلای مجدد آنان و افراد خانواده یا همکاران وجود دارد.

احمدی اضافه کرد: در زمان  حاضر کلیه گروههای سنی در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند و به صورت مقایسه ای، در موج جدید شیوع این بیماری، جوانان و کودکان بیشتر درگیر می شوند.

انتهای پیام//

منبع خبر : ایزنا


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !