پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

امام جمعه بوشهر:

باید مجتمع بزرگ قرآنی جنوب کشور در استان بوشهر ساخته شود

آیت الله صفایی بوشهری: توسعه زیرساخت‌های قرآنی در استان ضروری است و باید در استان بوشهر یک مجتمع بزرگ قرآنی شامل مدرسه موزه، کتاب‌خانه، استودیو و محل مسابقات قرآنی داشته باشیم.

آخرین اخبار
۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در اسنان بوشهر در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان خداوند رحمت خود را به مردم هدیه داده است.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: استان بوشهر ظرفیت‌های مهمی در حوزه فعالیت‌های قرآنی دارد و به عنوان پایتخت قرآنی کشور معرفی شده است که باید این موضوع و ظرفیت‌های قرآنی استان به خوبی اطلاع‌رسانی شود.

امام جمعه بوشهر گفت: توسعه زیرساخت‌های قرآنی در استان ضروری است و باید در استان بوشهر یک مجتمع بزرگ قرآنی شامل مدرسه موزه، کتاب‌خانه، استودیو و محل مسابقات قرآنی داشته باشیم.

وی بیان کرد: هم‌اکنون در سطح استان جایی برای کتابخانه و موزه قرآنی نداریم و باید مجتمع بزرگ قرآنی جنوب کشور در استان بوشهر ساخته شود تا از طریق این مرکز همه فعالیت‌های قرآنی مدیریت شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری تاکید کرد: در حال حاضر برای نشست‌های تخصصی قرآنی هم جای مناسبی در استان نداریم وجود یک مرکز بزرگ بسیاری از نیازها در این زمینه را پاسخ خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: باید کارگروه‌های تخصصی و حرفه‌ای برای بررسی سندهای فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی ایجاد شود. مسئله فرهنگ یک مسئله زیربنایی است و با کوچک‌ترین انحراف بزرگترین مشکلات را شاهد خواهیم بود و باید کارها با دقت و ظرافت بالایی انجام شود.

وی ابراز کرد: این استان در زمینه فعالیت‌های قرآنی در کشور زبان‌زد و الگو شده است و شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تلاش اعضای این شورا این برتری و الهام‌بخشی را دارد و در سطح ملی زبانزد است.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !