چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نشت یابی بیش از ۱۶ هزار کیلومتر از خطوط گازرسانی استان بوشهر در سال ۹۹

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از نشت یابی 16400 کیلومتر از خطوط گازرسانی این استان در سال 99 خبر داد.

آخرین اخبار
۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی با اعلام این خبر، گفت: با توجه به گـستردگی شبکه گازرسانی در استان و اهمیت کنترل این شبکه به منظور جلوگیری از وقوع نشتی و اتلاف سـرمایه حیاتی گاز، نشت یابی خطوط لوله از اهمیت بالایی برخوردار است

وی ادامه داد: واحد بازرسی فنی یکی از واحدهای ستادی شرکت گاز استان بوشهر می باشد که اقدام به حصول اطمینان از تطابق مشخصات فنی کالا و تجهزات خریداری شده با استاندارد های ملی و بین المللی، کنترل پروژه ها بر اساس دستورالعمل های موجود و تست های آزمایشگاهی، تقویت ارکان کنترلی پروژه ها، نشت یابی و بازرسی فنی ایستگاه های تقلیل فشار گاز، حفاظت کاتدیک شبکه های گازرسانی بمنظور پیشگیری از فرسودگی و خطرات احتمالی و ارائه توصیه های فنی را در دستور کار خود دارد .

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در ادامه، افزود: بر همین اساس، در سال ۹۹ اقدامات قابل قبولی در بحث نشت یابی انجام داده ایم که به روز رسانی سامانه جهت پایش کیلومتر و بررسی عملکرد نشت یاب ها و همچنین حذف گزارشات کاغذی و دستی و امکان پیگیری ها به صورت نرم افزاری از جمله مهمترین این اقدامات می باشند.

وی در ادامه بیان داشت: عوامل متعددی از قبیل خوردگی های خارجی و داخلی، تغییر بستر خاک، حوادث غیر مترقبه و  … اغلب منجر به ایجاد نشتی های جزئی یا وسیع در خطوط لوله می گردد که این امر لزوم بازرسی های مستمر و نشت یابی این خطوط را ضروری می سازد.

رحمانی تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون، ۱۶۴۰۰ مورد نشت یابی در ۵۳۴ ایستگاه (CGS و TBS MS,MRS,CGS-TBS,) انجام شده است.

وی گفت: با هدف جلوگیری از بروز حوادث جانی و مالی ناشی از نشت گاز در استان، نشت‌یابی‌های زمینی و هوایی به صورت مستمر در حال انجام می باشد .

رحمانی در ادامه گفت: جهت گاز رسانی مستمر و همچنین جلوگیری از فرسودگی تجهیزات، ضخامت سنجی از تجهیزات ۲۸۸ ایستگاه  (CGS,CGS/TBS,TBS) انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: با تلاش همکاران و اقدامات صورت گرفته در سال ۹۹، شاهد کاهش ۵۰ درصدی عیوب و نشتی در ایستگاه های گاز بوده ایم.

وی در پایان، به گزارش دهی آنلاین نشتی ها و عیوب از طریق گوشی و سامانه نشت یابی و صرفه جویی در وقت و هزینه کاغذ  نیز اشاره کرد و گفت: به دلیل حساسیت موضوع  نشت یابی خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز، هر سال برنامه ریزی مدونی تدوین می شود و برای سال ۱۴۰۰ هم با هدف کاهش زمان در جهت رفع نشتی ها قسمت دوم سامانه نشت یابی را به بهره‌برداری خواهیم رساند و با تجهیز سه گروه نشت یابی دیگر به نشت یابی لیزری و همچنین قابلیت های سامانه نشت‌یابی در راه رسیدن به موفقیت های بیشتر این واحد تلاش خواهیم کرد .

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !