پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

جزییات زلزله گناوه؛

ثبت ۷۰ پس لرزه در پی زلزله گناوه/ این حادثه تلفات جانی نداشته است

مسئول روابط عمومی فرماندای گناوه گفت: خوشبختانه در پی وقوع این زلزله و پس لرزه های آن تلفات جانی نداشتیم و تنها چهار نفر دچار مصدومیت شده بودند که به صورت سرپایی مداوا شدند.

آخرین اخبار
۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

اکبر احمدزاده مسئول روابط عمومی فرمانداری گناوه در گفت و گو با خبرنگار سپاس گفت: این زلزله ساعت ۱۱:۱۱ دقیقه ی روز یکشنبه ۲۹ فرمرودین به وقوع پیوست.

احمد زاده بیان کرد: پس از وقوع زلزله تا امروز دوشنبه ۳۰ فروردین حدود ۷۰ پس لرزه به ثبت رسیده است که شدت اولین زلزله ۵٫۹ ریشتر بود و بیشترین شدت پس لرزه ای که تا کنون ثبت شده ۴٫۷ ریشتر می باشد.

مسئول روابط عمومی فرمانداری گناوه عنوان کرد: کانون اصلی این زمین لرزه روستای گمارون واقع در بخش مرکزی شهرستان گناوه می باشد.

وی افزود : خوشبختانه در پی وقوع این زلزله و پس لرزه های آن تلفات جانی نداشتیم و تنها چهار نفر دچار مصدومیت شده بودند که به صورت سرپایی مداوا شدند.

احمد زاده گفت: در جریان این حادثه بسیاری از خانه هایی که بافت قدیمی داشتند دچار آسیب شدند که خسارات ها توسط تیم کارشناسی بنیاد مسکن در حال ارزیابی می باشد.

مسئول روابط عمومی فرمانداری گناوه گفت: بیشتر خسارت زلزله به ساختمان ها روستای گمارون و روستاهای بخش مرکزی شهرستان گناوه وارد شده است که میزان این خسارت ها پس برآورد توسط تیم کارشناسی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: استاندار به همراه جمعی از مدیران کل استان دیروز در محل حاضر شد و از نزدیک خسارت ها را مشاهده کرد، در حال حاضر نیز اعضای ستاد مدیریت بحران در محل حاضر شده اند و در حال بررسی شرایط و خسارت ها می باشند.

احمدزاده توصیه کرد: از مردم می خواهیم که آرامش خود را حفظ کنند و به شایعاتی که در فضای مجازی برای بر هم زدن آرامش خانواده ها و زیر سوال بردن اقدامات مسئولان منتشر می شود توجه نکنند.

انتهای پیام//


لیست نظرات

[ nLGQBrulKExsZPY ] [ در تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ]
کامنت شما منتظر تایید ناظر می باشد.

rBwIoPOMfKvD