پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

حکایت اشتغال افراد جویای کار استان بوشهر؛

آش نخورده و دهن سوخته

آخرین اخبار
۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

استان بوشهر استان کم جمعیتی است که در ردیف های آخر کشور قرار دارد و جمعیت آن به زحمت از یک میلیون نفر بیشت است.. این جمعیت حتی در شرایط عادی نیز نباید درگیر معضل بیکاری باشد.

اما متأسفانه این استان کاملا برخوردار از معضل بیکاری رنج می‌برد و شوربختانه بیشترین آسیب متوجه جوانان تحصیل کرده استان است به نحوی که هم اکنون خانواده‌ای نیست که یک یا چند جوان تحصیل کرده بیکار خانه نشین نداشته باشد.که مشکلات مختلف اجتماعی، فرهنگی و امنیتی به وجود آورده است. آیا شایسته است با این همه امکانات و فضای کسب و کار جوان بوشهری به قاچاق روی بیاورد. چگونه مسئولین این را برمی‌تابند؟

اگر کردستان و کرمانشاه کولبر دارد جوان تحصیل کرده بوشهری نیز بالاجبار به ماشین شوتی و تبعات شرم‌آور (برای مسئولین) روی آورده است.

استان بوشهر دارای فرصت‌ها و مزیت های بی‌نظیر و فراوان در کشور است. جمعیت کم، فرصت‌های شغلی فراوان چرا انتظارات بر حق مردم را برآورده نمی کنند.

بزرگترین نخلستان ایران و شاید جهان و کشاورزی محصولات جالیزی و صیفی‌جات در کنار هفتصد کیلومتر ساحل و بنادر بزرگ و کوچک، بزرگ ترین میدان گازی جهان و مهم ترین پایانه صادرات نفت کشور وووووو، چرا ما باید از بیکاری جوانانمان بنالیم. کجای کار لنگ است. اگر ما خزانه ایران هستیم از این خزینه ما را چه حاصل؟

این دردی جانکاه و عذاب آور است

چرا باید مراکز بزرگ صنعتی و تولیدی به نام ما و به کام دیگران باشد؟

در کدام مرکز تولیدی و صنعتی فارس، کهکیلویه و بویراحمد، خوزستان و هرمزگان بوشهری ها را به عنوان بومی قبول دارند و می‌پذیرند تا ما هم چنین کنیم. البته که ما ایران را سرای خود می‌دانیم اما انصاف است که تمام خطرات زیست محیطی و غیره متوجه ما باشد و دلخوش باشیم که به ما بگویند مرزداران غیور و خودمان از مزیت‌های آن محروم باشیم. مسئولیت نمایندگان مجلس و مسئولین استانی بی اندازه خطیر است. این کمترین مطالبه مردم و مهم ترین مأموریت و وظیفه آنهاست.

استان بوشهر مطالبه سنگینی از حکومت و حاکمیت ندارد. به خدا قسم زیاده خواهی نمی‌کنیم بلکه کمترین را خواسته‌ایم.

آنچه داریم همه از آن مرکزنشینان، خوش و حلالشان، اندکی هم به خودمان بدهید.ما که به قطره ای راضی هستیم چرا دریغ میکنید. (کسی کنار سینی غذا داشت شام می‌خورد، گربه اش هم کنارش بود، همین که لقمه‌ای برمی‌داشت گربه میگفت میو و او لقمه را جلو گربه می‌انداخت و این کار چند بار تکرار شد. مرد عصبانی شد سینی غذا را گذاشت جلو گربه و گفت شما بفرمایید غذا میل کنید، من میو)

در قیاسی ساده کشور قطر شرایطی همانند استان بوشهر دارد آن کجا و ما کجا.

انتهای پیام//


لیست نظرات

[ نادر رازقی ] [ در تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ]
کامنت شما منتظر تایید ناظر می باشد.

حقیقتی است که مدت ها بر زمین مانده