پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

خودمراقبتی بهترین راه برای مقابله با کرونا است

خواجه‌ئیان گفت: با توجه به اینکه همچنان تعداد بیماران بی علامت یا با علائم خفیف بیش از موارد حاد است، خودمراقبتی بسیار مهم است.

آخرین اخبار
۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

دکتر محمد مهدی خواجه‌ئیان معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر گفت: تمام برنامه‌ها این بود که جلوی خیز چهارم کرونا و  سرعت انتشار بیماری گرفته شود اما این اتفاق در دنیا و کشور ما نیفتاد.در استان بوشهر هم بیشترین موارد بستری کرونا را در چند هفته اخیر تجربه کرده‌ایم.

او در همین حال ادامه داد: هنوز هم با توجه به گسترش ویروس جهش یافته و افزایش مبتلایان، تعداد بیماران بی علامت یا با علائم خفیف بیشتر از کسانی است که دچار مشکلات حاد می‌شوند. بر همین اساس خود مراقبتی خیلی اهمیت دارد.

معاون مرکز بهداشت استان بوشهر با اشاره به سه مرحله بیماری، افزود: در دوره نهفته یا کُمون، فرد مبتلا علامتی ندارد که بدترین مرحله همین مرحله است زیرا فرد خودش نمی‌داند مبتلاست و دیگران را مبتلا می‌کند و کسانی که در اطراف او قرار دارند هم با توجه به این که فکر می‌کنند این فرد سالم است مراقبت چندانی از خود نمی‌کنند، به این ترتیب فرد مبتلای بی علامت بیماری را به سرعت انتشار می‌دهد.

خواجه ئیان عنوان کرد: اگر فرد فکر می‌کند ممکن است به بیماری مبتلا شده باشد با پزشک خود تلفنی تماس بگیرد یا با رعایت اصول بهداشتی به مطب و مراکز درمانی مراجعه کند. در مرحله نخست فرد باید در خانه بماند و از دیگران جدا شود. درمان خاصی را در این مرحله پیشنهاد نمی‌کنیم فقط تقویت کننده‌ها به فرد داده می‌شود تا ایمنی بدن بیمار برای مبارزه با ویروس بهبود یابد.

او گفت:بعد بر اساس پیشرفت بیماری و نتایج سی تی اسکن تشخیص داده می‌شود که این فرد در بیماستان یا خانه بستری شود.

انتهای پیام//

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !