شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رئیس حوزه علمیه خواهران بوشهر:

برای داشتن زندگی مطلوب، شخصیت قرآنی داشته باشیم

اسماعیلی گفت: در جامعه هر کسی برای خود شخصیتی ایجاد می‌کند، اگر تلاش کنیم شخصیت ما قرآنی شود قطعا در سبک زندگی اثر مطلوب خواهد داشت. 

آرشیو اخبار
۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت الاسلام علی اکبر اسماعیلی رئیس حوزه علمیه خواهران بوشهر در اولین روز از مراسم ترتیل‌خوانی قرآن کریم بوشهر، اظهار کرد: باید در ماه مبارک رمضان، تلاش کنیم معماری قرآنی شویم. اگر شاکله درون و بیرون ما قرآنی شود، قطعا اندیشه و حرکات ما قرآنی خواهد شد. اگر قلوب ما قرآنی شود، در اندیشیدن، ارتباط با مردم، ارتباط با دشمن، نگاه به آخرت و دنیا قرآنی می‌شویم.
رئیس حوزه علمیه خواهران بوشهر گفت: در جامعه هر کسی برای خود شخصیتی ایجاد می‌کند، اگر تلاش کنیم شخصیت ما قرآنی شود قطعا در سبک زندگی اثر مطلوب خواهد داشت.

اسماعیلی با بیان اینکه در محضر قرآن هستیم، افزود:  ابتدا سوره بقره اگر انس و جن با هم جمع شوند با استفاده از همه ظرفیت‌ها نمی‌توانند کتابی مانند قرآن بیاورند. در قرآن شکی وجود ندارد و این کتاب آسمانی برای انسان های با تقوا است. قرآن مسیر هدایت برای همه مردم است که با زبان آشکاری آمده و همه می توانند با این کتاب آسمانی هدایت شود.

وی تصریح کرد: انسان‌های دارای تقوا از این کتاب استفاده و تقوا پیشه کرده‌اند. خطاها و گناهان مانند اسب‌هایی هستند که انسان‌ها را به جهنم می‌برند، اما تقوا رام شده‌ای هستند که با آرامش انسان‌های دارای تقوا را به بهشت می‌برند.

رئیس حوره علمیه خواهران بوشهر ابراز کرد: این کتاب همه موارد جهت هدایت انسان‌ها شامل پیش‌گویه‌ها، معجزات و غیره مطرح می‌کند که افراد اهل احسان می‌توانند آن را درک کنند. برخی افراد اهل قرآن هستند و هنگام خواندن قرآن هدایت می‌شوند، اما برخی افراد هنگام خواندن کتاب آسمانی همچنان گمراه می‌مانند.

اسماعیلی با اشاره به بهانه‌جویی، تاکید کرد: بسیار اشتباه است که انسان در برابر کلام االله بهانه جو باشد و برای انجام واجبات بهانه داشته باشد. بهانه‌جویی انسان را خسته خواهد کرد و از هدایت جدا می‌کند.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !