شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رییس جمهور با حضور مجازی افتتاح کرد:

طرح استحصال اتان و تفکیک در عسلویه افتتاح شد/ سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در پالایشگاه پارسیان

مدیرعامل گروه توسعه انرژی تدبیر گفت : این پروژه از مصادیق واقعی اقتصاد مقاومتی است و ستاد اجرایی فرمان امام از ابتدا تاکید داشت که این پروژه با حداکثر ساخت داخل و اجرای داخل توسط متخصصان داخلی، پیمانکاران سازندگان و صنایع داخلی انجام شود.

آرشیو اخبار
۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

پرویز راحت؛ مدیرعامل گروه توسعه انرژی تدبیر در جریان افتتاح طرح تفکیک C۲ پالایشگاه پارسیان سپهر در شهرستان عسلویه  اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه در سخت ترین شرایط تحریمی کشور آغاز و به پایان رسید. در فشار حداکثری که رئیس جمهور سابق آمریکا تصور می کرد می تواند مانع از فعالیت مردم ایران شود آغاز و در همان فشار حداکثری مراحل اجرایی پیش راه اندازی عملیاتی و افتتاح آزمایشی انجام شد.

راحت افزود: این پروژه با مجوز دولت تدبیر و امید با پیشنهاد وزیر نفت و تائید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و با سرمایه گذاری ستاد توسط هلدینگ توسعه انرژی تدبیر و با گشایش اولین اعتبار اسنادی در سال ۱۳۹۵ آغاز شد.

وی تصریح کرد: تکمیل این پروژه در سال تولید، پشتیبانی ها  و مانع زدایی ها بیانگر عزم و اراده قوی نظام جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد اهداف خود است.

راحت عنوان کرد: این پروژه با دریافت سالانه ۳.۳ میلیون تن مواد میانی پتروشیمی این مواد را از پالایشگاه مهر دریافت و تبدیل به ۱.۳ میلیون تن اتان برای واحدهای الفین پتروشیمی، یک میلیون تن میعانات گازی شیرین و ۶۰۰ هزار تن پروپان، ۴۰۰ هزار تن بوتان این بخش در عسلویه انجام می شود و این محصولات با احتساب قیمت فعلی بازار سالانه بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارد.

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری 

مدیرعامل گروه توسعه انرژی تدبیر بیان کرد: سرمایه گذاری انجام شده در این پروژه حدود یک میلیارد دلار بوده است و در نتیجه درآمد سالانه در مدت یک سال سرمایه گذاری را پاسخ می‌دهد.

وی بیان کرد: فرآورده های استحصال شده در این پروژه قبل از افتتاح این پروژه به صورت سوخت در شبکه گازی کشور به مصرف سوخت می رسید و اکنون با احتساب این فعالیت انجام شده هم محیط زیست و هم ارزش اقتصادی بالایی را برای کشور ایجاد کرده است.

راحت  تاکید کرد: این پروژه از مصادیق واقعی اقتصاد مقاومتی است و ستاد اجرایی فرمان امام از ابتدا تاکید داشت که این پروژه با حداکثر ساخت داخل و اجرای داخل توسط متخصصان داخلی، پیمانکاران سازندگان و صنایع داخلی انجام شود.

مدبرعامل گروه توسعه انرژی تدبیر خاطرنشان کرد: با استفاده از ۲۵۱ سازنده در ۱۸ استان و ۲۵۷ پیمانکار داخلی و بیش از ۶۰ درصد ساخت داخل و استفاده از بهترین تجهیزات و تکنولوژیهای روز دنیا این پروژه به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !