یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

خبر توقف احتمالی نیروگاه بوشهر بی اساس است

ریابکوف گفت: اخباری که در رسانه‌ها در خصوص توقف احتمالی کار نیروگاه بوشهر ظاهر شده است بی اساس و فقط حدس و گمانی زنی است.

آخرین اخبار
۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز سه شنبه اطمینان داد که نیروگاه هسته‌ای بوشهر ایران به دلیل تحریم‌ها بهره برداری را متوقف نمی‌کند و همچنین خاطرنشان کرد که روسیه همکاری خود را در زمینه ساخت بلوک‌های جدید با ایران حفظ می‌کند.

ریابکوف در پاسخ به این پرسش که آیا تحریم‌ها می‌تواند تولید انرژی الکتریکی در نیروگاه بوشهر را متوقف کند، گفت: نه، به هیچ وجه. این غیرممکن است. همکاری ما در بوشهر ادامه دارد، از جمله تلاش برای ساخت بلوک دوم و سوم. آن‌ها در مراحل مختلف هستند، اما کار به حالت تعلیق در نمی‌آید. هیچ دلیلی برای تغییر چیزی وجود ندارد.
وی افزود: اخباری که در رسانه‌ها در خصوص توقف احتمالی کار نیروگاه بوشهر ظاهر شده است بی اساس و فقط حدس و گمانی زنی است.

شرکت «روس اتم» در حال احداث بلوک‌های دوم و سوم با ظرفیت کل ۲۱۰۰ مگاوات است. روز ۱۰ نوامبر سال ۲۰۱۹ ساخت این بلوک‌ها در ایران آغاز شد. نیروگاه اتمی بوشهر نیز با همکاری روسیه ساخته شد. در سپتامبر سال ۲۰۱۱ این نیروگاه به شبکه برق‌رسانی متصل شد و در سپتامبر سال ۲۰۱۳ رسما به ایران تحویل داده شد.

این دیپلمات روس پیشتر تأکید کرده بود با وجود­ حادثه در تأسیسات هسته‌ای نطنز در ایران، رایزنی‌ها در این هفته همچنان ادامه خواهند داشت.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !