جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مولف بوشهری عنوان کرد:

تالیف کتاب آموزش روخوانی و روان‌خوانی قرآن با ویژگی های خاص

دهقانیان گفت: وی اضافه کرد: این کتاب طوری تنظیم شده که برای سنین مختلف کارآیی داشته باشد و همه سنین (برادر و خواهر) می توانند از آن استفاده کرده و از آموزش و علم قرآنی بهره مند شوند.

آخرین اخبار
۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مهدی دهقانیان مولف کتاب های روخوانی و روان خوانی قرآن کریم سرای نور در گفت و گو با سپاس بیان کرد: من از کودکی علاقمند به قرآن و تلاوت بودم و در زمان مدرسه همیشه درکلاسها و مسابقات قرآنی و اذان شرکت می‌کردم

مولف کتاب روان خوانی سرای نور قرآن افزود: در اول تشویق پدر و مادر و در ثانی خودم همیشه در کودکی از صوت قرآن لذت می‌بردم و نوارهای قرآنی اساتید مصری که در زمان ما کمیاب هم بود می شنیدم ولی مهمترین تلاوت که خیلی من را عاشق خودش کرد، تلاوت سوره حمد استاد عبدالباسط و سوره تکویر استاد سعید مسلّم بود

وی تشریح کرد: اولین کتاب که تالیف کردم ، روخوانی و روان خوانی قران کریم به انضمام نکات تجویدی و آموزش نماز هست و کتاب دوم ، روخوانی قران کریم به انضمام آشنایی با چهارده معصوم علیه السلام می‌باشد.

دهقانیان اشاره کرد: ویژگی هایی که در کتاب روخوانی و روانخوانی وجود دارد آموزش قرآن با رسم الخط عثمان طه با سیر منطقی و بسیار ساده و روان است.ویژگی دیگر این کتاب ای است که  آیاتی که برای تمرین آورده شده از اجزای مختلف قرآن انتخاب شده است.

این مولف کتاب بوشهری افزود: همه کلمه های تمرین ها از کلمات قرآنی می‌باشد و این کتاب به صورت رنگی چاپ شده است.

وی اضافه کرد: این کتاب طوری تنظیم شده که برای سنین مختلف کارآیی داشته باشد و همه سنین (برادر و خواهر) میتوانند از آن استفاده کرده و از آموزش و علم قرآنی بهره مند شوند

دهقانیان اشاره کرد: کتاب دومی که بنده آن را تالیف کردم کتاب روخوانی قرآن کریم برای کودکان بود

مولف کتاب روخوانی قرآن کریم بیان کرد: این کتاب نیز با خط بزرگ و ساده تنظیم شده و مخصوص کودکان ۵ تا ۸ سال می‌باشد و تفاوتی که با بقیه کتاب‌های آموزش قران دارد، می‌توان  اشاره به آشنایی چهارده معصوم ع کرد که در این کتاب گنجانده شده است.

وی تشریح کرد: این کتاب طوری طراحی شده که از ۱۴ درس تشکیل شده و بعد از هر درس قرآنی آشنایی با یکی از معصومین آورده شده که در آن نقاشی و رنگ آمیزی هم وجود دارد.

دهقانیان تاکید کرد:  چند عامل باعث شد که شروع به تالیف کتاب کردم واز همه مهمتر این بود که در مؤسسه، با وجود اینکه  داوطلبان زیادی در حوزه آموزش قرآنی حضور داشتند احساس نیاز شدید به کتابهای آموزش قرآن ایجاد شده بود و جهت تهیه آنها باید از استان‌های دیگر درخواست می‌کردیم و کتاب‌هایی که در مؤسسات استفاده می‌شد فقط آموزش قرآن بود و باعث شد که در صدد شدم نوعی کتاب‌ آموزشی تألیف کنم که جدا از آموزش قرآن، بچه ها و کودکان با زندگی نامه چهارده معصوم علیه السلام نیز آشنا شوند.

مولف کتاب های قرآنی افزود: الحمدلله این کتاب ها در مؤسسات استان مورد قبول و استفاده قرار گرفته و استقبال خوبی هم شده است.

وی اشاره کرد: من علاقه ی زیادی به مطالعه ی کتاب دارم و با توجه به مشغله های کاری و زندگی معمولا روزی ۲ ساعت مطالعه دارم.

دهقانیان ابراز کرد: از همه دست اندرکاران فعال در حوزه‌ی قرآنی که در استان مشغول به فعالیت هستند تشکر و قدردانی می‌کنم واز همه خانواده ها درخواست دارم که به این ریسمان الهی (قران کریم) چنگ زده و با این کتاب آسمانی مانوس باشند که مایه رشد و تعالی می‌باشد و در خواندن و آموزش قرآن کریم اهتمام ورزند.

ان شاالله که همه ما در سایه قرآن باشیم و با نور قرآن محشور شویم و همچنین عامل به قرآن باشیم .

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !