جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر:

ثبت نام ۱۷۶۱ نفر برای انتخابات روستاها و عشایر نهایی شده است

بیشترین تعداد ثبت‌نام کنندگان در روز ششم رقم خورد که در مقایسه با روز نخست حدود 4 برابر است و 93 درصد آقایان و 7 درصد بانوان نسبت ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص داده اند

آرشیو اخبار
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

خسرو دهقانی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر با اعلام آمار ثبت نام کنندگان در انتخابات شوراهای روستا اظهار کرد: تاکنون ثبت‌نام بیش از یک‌هزار و ۷۶۱  برای عضویت در شورای روستا و عشایر قطعی شده البته تعدادی دیگری که نام‌نویسی کرده‌اند و در حال بررسی برای ثبت نهایی است.

دهقانی افزود: بیشترین تعداد ثبت‌نام کنندگان در روز ششم رقم خورد که در مقایسه با روز نخست حدود ۴ برابر است. ۹۳ درصد آقایان و ۷ درصد بانوان نسبت ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص داده اند که از تعداد  ‌هزار ۶۳۰ نفر مرد و ۱۳۱ نفر زن هستند و ۱۸۰ نفر داوطلب دیگر ثبت‌نام آنها در مرحله رسیدگی قرار دارد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: لیست نهایی تایید صلاحیت داوطلبان شورا‌های اسلامی روستا و عشایر اوایل خرداد اعلام می‌شود  ثبت‌نام برای تشکیل ۳۹۹ شورای روستا و ۲۰ تیره عشایری تا ۲۲ فروردین ادامه دارد.

وی خاطر نشان کرد: ثبت‌نام به روش‌های غیر حضوری از طریق موبایل، رایانه شخصی، و حضوری با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و بخشداری‌ها انجام می‌شود.

دهقانی تشریح کرد: ۷۰ درصد داوطلبان بدون سابقه نمایندگی و ۳۰ درصد دارای سابقه نمایندگی در شورا‌های اسلامی هستند. ۳۹۹ شورای روستایی در استان وجود دارد که حدود یک چهارم آن در دشتستان قرار دارد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر افزود: بر اساس جدول زمانی مهلت ثبت‌نام ۷ روز است که از ۱۶ فرودین ماه آغاز شد و تا روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه ساعت ۱۸ عصر ادامه دارد.

وی بیان کرد: در شهرستان بوشهر ۱۲۹ نفر، دشتستان ۴۸۶ داوطلب، گناوه ۱۱۱ ، دشتی ۲۳۷ ، تنگستان ۳۰۷ ، کنگان ۵۶ ، دیلم ۶۳ ، جم ۱۹۱ ، شهرستان عسلویه ۱۱۱ و شهرستان دیر ۷۰ نفر داوطلب برای عضویت در شورای روستا و تیره‌های عشایری ثبت‌نام کرده‌اند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !