شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر خبر داد:

انتقال کتاب‌های کتاب‌خانه پارک شغاب به کتاب‌خانه خلیج فارس

نعمتی: از شهردار بوشهر درخواست داریم منابع کتاب‌خانه دکتر حمیدی واقع در پارک شغاب که تعطیل شده‌است، به کتابخانه خلیج فارس منتقل شود تا مردم بتوانند از این کتاب‌ها بهره‌مند شوند.

آخرین اخبار
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛
عباس نعمتی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر در دیدار با شهردار بوشهر اظهار کرد: با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی توسعه کتابخانه‌ها در بوشهر بویژه در محله‌های حاشیه‌ای شهر اهمیت بالایی دارد، زیرا توسعه و پیشرفت اجتماعی و فرهنگی هر شهر از سطح مطالعه و میزان علاقه مندی‌مردم آن جامعه به کتاب و کتابخوانی تاثیر می‌پذیرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر تصریح کرد: منابع موجود در کتابخانه خلیج فارس به عنوان بزرگترین کتابخانه عمومی استان بوشهر نسبت به ظرفیت آن کم است که باید تقویت شود.

وی بیان کرد: از شهردار بوشهر درخواست داریم منابع کتاب‌خانه دکتر حمیدی واقع در پارک شغاب که تعطیل شده‌است، به کتابخانه خلیج فارس منتقل شود تا مردم بتوانند از این کتاب‌ها بهره‌مند شوند.

راه‌اندازی کتابخانه سیار در مناطق حاشیه شهر

حسین صالحیان؛ شهردار بوشهر تاکید کرد: شهرداری آمادگی دارد اتوبوسی را برای راه‌اندازی کتابخانه سیار در مناطق حاشیه شهر در اختیار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر قرار دهد.

 صالحیان افزود: بزودی وضعیت کتابخانه دکتر حمیدی بوستان شغاب بررسی می‌شود تا ساز و کار لازم برای استفاده شهروندان از این منابع فراهم شود.

شهردار بوشهر تصریح کرد : همچنین بپرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری به طور جدی در دستور کار قرار دارد.

وی عنوان کرد: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، نام‌گذاری یکی از خیابان‌های اصلی شهر بوشهر به نام خیابان کتاب در دستور کار قرار گرفته است.

شهرستان بوشهر هفت کتابخانه شهری و ۳ کتابخانه روستایی دارد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !