جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مصاحبه معاون سیاسی سپاه؛ آنچه بود و آنچه نیست!

آرشیو اخبار
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مصاحبه معاون سیاسی سپاه و تشریح سیاست‌های سپاه در قبال انتخابات همچنان به‌عنوان یکی از رخدادهای بحث‌برانگیز حوزه سیاسی به شمار می‌رود. فضاسازی­ها و تحلیل­های گوناگون ارائه‌شده حول‌وحوش این واقعه نباید نقطه روشن و متعالی این مصاحبه مهم را که متن ماجرا به شمار می‌رود به حاشیه ببرد.

نکات تحلیلی: آنچه در مصاحبه سردار جوانی بود، توجه دادن افکار عمومی به سندی مهم در عرصه کنشگری سیاسی سپاه تحت عنوان دکترین رفتار سیاسی سپاه بود که بر این اساس معیاری عمومی برای قضاوت افکار عمومی نسبت به عملکرد سپاه به دست می­آید. آنچه در اظهارات سردار جوانی بود و درخشندگی داشت، این است که سپاه بیش‌تر از پیش مصمم است به الزامات عدم ورود مصداقی در انتخابات پایبند باشد و بر این اساس سلامت و صیانت از حرکت سیاسی سپاه را تضمین کند. آنچه که در مصاحبه معاون سیاسی سپاه بود و برجستگی داشت این بود که سپاه در صیانت از اهداف متعالی خود، در برابر افراد هرگز دچار تردید نمی­شود. آنچه در سخنان سردار جوانی بود نشان دادن و نشاندن سپاه در موقعیتی فراتر از احزاب و اشخاص است و نظر سپاه در این زمینه قطعی، منسجم و هماهنگ است که سپاه در زمینه تخلفات انتخاباتی هیچ خط قرمزی ندارد. نکته متمایز در گفتگوی سردار جوانی، واقعیت‌نمایی این موضوع به افکار عمومی و خاصه عناصر انقلابی جامعه بود که هیچ فردی کاندیدای سپاه نیست و سپاه نیز از هیچ فردی حمایت نخواهد کرد.

اما از دیگر سو آنچه در مصاحبه معاون سیاسی نبود و برخی با تحلیل­های غرض­آلود به دنبال آن‌اند تا این حواشی را به متن تحولات بکشانند، رقابت­ها و اختلافات درونی سپاه است. القای ناتوانی سپاه در حل مسائل داخلی خود که برخی می‌خواهند در این روزها به آن ضریب دهند، هیچ وجهی ندارد. سپاه پاسداران در مسیر عزتمندانه خود با فراز و نشیب­های گوناگون همراه بوده است، اما درنهایت از همه مسائل و چالش­ها عبور کرده است. سپاه در حرکت بیش از چهل‌ساله خود در کدام موضوع متوقف شده و از حل کدامین مسئله عاجز مانده که برخی از دوستان بخواهند مضطرب شوند و برخی دشمنان تصور کنند هم‌اینک فرصتی برای اقدام علیه سپاه یافته­اند.

نکته نهایی: سیاست سپاه در عرصه سیاست و خاصه انتخابات، همان است که معاون سیاسی سپاه ترسیم کردند، سیاستی که مورد تأیید و حمایت همه­جانبه همه پاسداران در همه سطوح است.

عزیز غضنفری

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !