جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نصرالله شفیعی

سناریوی غرب گرایان برای پیروزی در انتخابات

آرشیو اخبار
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

همه به یاد دارند که در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی، شاهد مراودات گسترده غربی ها برای انعقاد قراردادهای تجاری در دوره به اصطلاح پسا برجام بودیم. هدف از این مراودات ارسال این پیام به ملت ایران بود که بگویند برجام به عنوان بزرگ‌ترین دستاورد دولت روحانی نتیجه بخش بوده است‌. شکی نداشته باشید که این مراودات تشریفاتی و برای فریب ملت ایران طراحی شده بود. جریان غربگرای درون حاکمیت با اروپایی ها به این تفاهم نانوشته رسیدند که شما هیئت های تجاری خود را به شکل گسترده به ایران بفرستید تا زمینه ی تبلیغاتی برای دور دوم ریاست جمهوری فراهم شود. آن ها نیز همین کار را کردند. همه شاهد بودیم که با به پایان رسیدن انتخابات و پیروزی روحانی هیچ قراردادی تجاری بسته نشد و شواهد نشان داد که همه ی اینها یک بازی سیاسی برای فریب ملت ایران بوده است تا به روحانی رای بدهند.

نقشه امروز در آستانه انتخابات دو سناریو محتمل است که شکل بگیرد:

۱. از سوی دولت های غربی و مشخصا کشورهای عضو برجام و آمریکا: همه ی شواهد نشان می دهد که غربی ها که مزه ی حاکمیت لیبرال های اصلاح طلب و کارگزار به خوبی مزه به دلشان داده است درست در آستانه انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری برخی امتیازات ظاهری در قالب برجام به ایران بدهند تا این گونه وانمود شود که برجام در حال نتیجه دادن است و برای بهره برداری از تمام دستاوردهای برجام باید دولتی دیگر با همین رویکرد در ایران به قدرت برسد.

۲. سناریوی طراحی شده از سوی دولت: ایجاد فشار حداکثری بر ملت برای اینکه اولا به ملت القا کند که برای نجات از این مشکلات راهی جز ارتباط با غرب و مشخصاُ آمریکا وجود ندارد‌.

دوم، مردم مجبور شوند برای حل مشکل معیشتی و دسترسی به رفاه به کسانی رای دهند که دنبال کننده خط برجام باشند. با این ترفند که اگر برجام رها شود و ایران با غرب همچنان سر ناسازگاری داشته باشد مشکلات معیشتی روز به روز افزایش خواهد یافت و حتی سایه فرضی جنگ نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

جنگ روانی جناح غرب گرا به همراه حامیان رسانه ای آن ها در خارج را نیز نباید نادیده گرفت. این نکته را نباید از نظر گذراند که جناح لیبرال و غربگرا هیچ ابایی از دروغ پراکنی، تخریب و ایجاد فضای مسموم و رعب انگیز نسبت به رقیب ندارد. این تجربه را هم بارها در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس مشاهده کرده ایم و هم در سایر موقعیت ها.

مردم باید هوشیار باشند، حتی آن ها که سلیقه اشان با نگاه انقلابی سازگاری نداشته باشد باید بدانند این راهی که غربزدگان در پیش گرفته اند و نجات ایران را در تسلیم در برابر غرب منحصر می کنند راهی جز بدبختی، وابستگی، سرافکندگی و ذلت و مشکلات کمرشکن معیشتی و در نهایت از دست دادن آرامش و امنیت ایران عزیز نخواهد داشت.

 

انتهای پیام//


لیست نظرات

[ AbgcIrraf ] [ در تاریخ : ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ]
کامنت شما منتظر تایید ناظر می باشد.

https://thesiswritingtob.com/ – thesiswritingtob.com buy thesis online thesiswritingtob.com thesis assistance