جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

با ایجاد موج چهارم کرونا؛

فاجعه‌ای که منتظر آن بودیم و دلمان نمی خواست رخ دهد، اتفاق افتاد/ برای عبور از پیک چهارم نیازمند همکاری مردم هستیم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: امروز در حالی وارد پیک چهارم مبارزه با ویروس کرونا شدیم ، با یک ویروس جهش یافته که نه تنها در ایران بلکه در دنیا کسی انتظار آن را نداشت، جهش پیدا کرد و وارد کشور شد. آمار بیماران مثبت به سرعت در حال افزایش است که همه‌ی این موارد زنگ خطری برای رعایت پروتکل های بهداشتی است.

آرشیو اخبار
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمدمهدی خواجه‌ئیان معاون فنی، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مصاحبه رادیویی اظهار کرد: در یک مقطع زمانی استان بوشهر شاهد تغییر در رنگ بندی بود، اما بعداز جهش ویروس کرونا در کشور و استان، رنگ بندی سفید و آبی به هم خورد.

خواجه‌ئیان گفت: متاسفانه پس از سفید شدن وضعیت، رعایت پروتکل ها در جامعه بین مردم و ادارات کمتر شد که نتیجه آن شرایط فعلی است. روز گذشته ۶۰۰ بیمار که نتیجه‌ی کرونای آنها مثبت اعلام شد، مستقیم ما را وارد پیک چهارم ویروس کرونا کرد.

معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: امروز در حالی وارد پیک چهارم مبارزه با ویروس کرونا شده‌ایم ، با یک ویروس جهش یافته که نه تنها در ایران بلکه در دنیا کسی انتظار آن را نداشت، جهش پیدا کرد و وارد کشور شد. آمار بیماران مثبت به سرعت در حال افزایش است که همه‌ی این موارد زنگ خطری برای رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی بیان کرد: از هم استانی‌های محترم خواهش می‌کنم در شرایط فعلی باید بیشتر مواظب باشیم. این ویروس نسبت به نوع قبل از سرعت انتشار بیشتر و هم اینکه با سرعت بیشتری بر روی بیمار اثر می گذارد. سرعت تاثیر گذاری از لحظه ی ابتلا تا مشخص شدن علائم بسیار بیشتر از نوع قبلی ویروس می باشد.

خواجه‌ئیان ابراز کرد: در نوع قبل ابتلای اطفال را خیلی کمتر داشتیم ولی این نوع ابتلای اطفال نیز مشاهده می شود و مرگ و میر به تناسب بالاتر می رود. از مردم می خواهیم به فکر خود و خانواده هایشان باشند و از هر گونه تجمع غیر ضرور جلوگیری کنند.

معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اذعان کرد: متاسفانه در یکی دو هفته گذشته شاهد دورهمی های زیادی بودیم. در مراسم ازدواج و فوت شاهد ابتلای بسیاری از افراد بودیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم به یاری خداوند با تلاش های همکاران در شبکه بهداشت و درمان، اصناف و سایر نهادها بتوانیم این پیک را هر چه زودتر پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !