جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رئیس شبکه بهداشت تنگستان:

۸۲۸ بازرسی از اماکن و اصناف تنگستان انجام شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان استان بوشهر گفت:  ۸۲۸ بازرسی در قالب طرح نوروزی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و جایگاه‌های سوخت این شهرستان انجام شد.

آخرین اخبار
۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عادل مقدس با توجه انجام بازرسی ها اظهار کرد: از این شمار، بیشترین بازرسی‌ها با ۷۱۴ مورد از مراکز تهیه و توزیع غذا بوده‌است که از این میان سه واحد پلمب و ۱۱ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی اضافه کرد: همچنین از ۲۷ اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروزی ۱۰۴ بازرسی از اماکن عمومی مانند مساجد و مراکز مذهبی، تالارهای مجالس و آرایشگاه‌ها صورت گرفته است که منجر به پلمب و معرفی به مراجع قضایی ۲ واحد شده‌است.

مقدس یادآور شد: ۱۰ مورد بازرسی نیز از جایگاه‌های سوخت تنگستان صورت گرفت که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی این اماکن مطلوب گزارش شده‌است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اعلام کرد: یک کارگاه شیرینی پزی، یک سوپرمارکت، کافه تریا و یک تالار پذیرایی از مراکزی بودند که به دلیل رعایت نکردن قوانین مصوب مطابق با پیشگیری از کرونا و شیوه‌نامه‌های بهداشتی پلمب شدند.

وی گفت: محدود کردن تعداد دعوت شدگان مراسم عروسی در تالارهای پذیرایی از مهمترین محدودیت‌های پیشگیرانه اعمال شده‌است و برای حفاظت از سلامت مردم با واحدهایی که به این قانون بی‌توجهی می‌کنند و سبب به مخاطره انداختن سلامت مردم می‌شوند، برخورد قاطع و شدید صورت می‌گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان ادامه داد: در بازرسی‌های صورت گرفته افزون بر ۱۹۱ کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد.

وی گفت: در این بازه زمانی از یکهزار و ۵۹۸ نفر در تنگستان تست تشخیص سریع کرونا و ۷۱ نفر تست پی سی آر گرفته شد.

مقدس یادآور شد: کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان تنگستان از یک هفته پیش از آغاز تعطیلات نوروزی به انجام بازرسی‌های مستمر از از اصناف پرداختند تا با تهدید سلامت عمومی در جامعه مقابله کنند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !