یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تولید سوخت جت در تنگستان با یک دهم قیمت شرکت‌های خارجی/ دور زدن دولت برای پرداخت تسهیلات جهت اشتغال ۱۰۰ نفر

میگلی‌نژاد گفت: اگر تامین مالی برای تولید صورت بگیرد، می توانیم با یک دهم قیمت شرکت‌های خارجی تولید میعانات داشته باشیم و از همه افرادی که در تامین منابع مالی می‌توانند به ما کمک کنند طلب یاری می‌کنیم.

آرشیو اخبار
۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

یکی از جوانان خلاق و با استعداد شهرستان تنگستان با همراهی خانواده خود، توانسته است به دانش فنی تولید بنزین جت دست پیدا کند و مجوز ساخت را از وزارتخانه‌هایی مربوطه دریافت کند.

اما با وجود اینکه پروژه پیشرفت ۳۰درصدی داشته است، مورد بی‌توجهی دولتمردان قرار گرفته است. ظاهرا براساس قانون دولت تسهیلات بانکی به پروژه هایی با پیشرفت ۶۰ درصد اختصاص پیدا می‌کند و عملا ادامه روند پروژه با حماییت دولت تدبیر و امید منتفی است.

در راستای حذف موانع تولید و براساس ابلاغیه جدید همین تبصره، بانک‌ها موظف به پرداخت تسهیلات به پروژه هایی با پیشرفت فیزیکی حداقل ۳۰درصد در مناطق محروم هستند.

اما به دلیل پاسکاری و اتلاف وقت پرونده این پروژه در سازمان صمت استان بوشهر، قرارداد صندوق توسعه ملی با بانک‌های عامل جهت پرداخت تسهیلات به پایان رسید و عملا پرداخت تسهیلات منتفی است.

حسین میگلی نژاد جوان خلاق تنگستانی در استان بوشهر اظهار کرد: با یک دهم قیمت شرکت‌های خارجی می‌توان میعانات گازی را تیدیل به حلال‌های فوق سبک و یک واحد پالایشگاهی با مقیاس کوچک در تنگستان ایجاد کرد.

میگلی‌نژاد ادامه داد: با احداث این پالایشگاه برای حدود ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم شغغل ایجاد می‌شود.

این جوان حلاق تنگستانی گفت: مهمترین مشکل را عدم حمایت مالی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر است. امروز دانش فنی تکمیل شده است و اگر در جای دیگری برنامه ریزی کینم قطعا استقبال بالا است، اما با توجه به غیرتی که داریم مانده ایم.

میگلی‌نژاد خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه داریم که در صورت تامین مالی برای جایگاه حلال‌های فوق سبک، جایگاه سوخت بنزین، جایگاه نفت سفید، جایگاه سوخت جت و وایراسپریت ایجاد و فعالیت تولیدی آغاز می شود.

این جوان تنگستانی ابراز کرد: در حال حاضر چندین میلیارد تومان هزینه شده است اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ایم. مصوباتی که در کارگروه ستاد تسهیلات استان بوشهر مصوب می شود چه پشتوانه‌ای دارد. اگر منابع وجود ندارد چرا وام مصوب می‌شود.

این کارآفرین بیان کرد: اگر امروز تسهیلات داده شود طی ۸ ماه مرحله تولید آغاز خواهد شد. کشورهای خارجیی میعانات ما را با کمترین قیمت استخراج می‌کنند، با استفاده از دستگاه‌های مختلف تبدیل به محصولات با ارزش می کنند و با چند برابر قیمت به ما می‌فروشند.

وی با بیان اینکه مطالبه‌گری در استان بوشهر وجود ندارد، عنوان کرد: اگر تامین مالی برای تولید صورت بگیرد، می توانیم با یک دهم قیمت شرکت‌های خارجی تولید میعانات داشته باشیم و از همه افرادی که در تامین منابع مالی می‌توانند به ما کمک کنند طلب یاری می‌کنیم.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !