جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:

آزادی مشروط انتقال دام سبک به استان های مرزی

افشین قطبی گفت: جابجایی و انتقال دام سبک پرواری و اصلاح نژادی به استان­های مرزی، صرفا برای واحدهایی که مدارک و مستندات قانونی تا زمان ابلاغ دستورالعمل را داشته­اند، با تایید سازمان جهاد کشاورزی آزاد شده است.

آخرین اخبار
۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

افشین قطبی؛ معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: براساس این تصمیم، جابجایی و انتقال دام سبک پرواری و اصلاح نژادی به استان­های مرزی، صرفا برای واحدهایی که مدارک و مستندات قانونی تا زمان ابلاغ دستورالعمل را داشته­اند، با تایید سازمان جهاد کشاورزی آزاد شده است.

قطبی گفت: تعداد دام مورد درخواست متقاضی باید متناسب با ظرفیت واحد بوده و تمامی دام­ها، پلاک کوبی و در سامانه جامع هویت گذاری ثبت شده باشند. لذا حمل و جابجایی دام­های سبک بدون پلاک ممنوع است.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل ستاد مرکزی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، متقاضی (دامدار) باید درخواست خود را به همراه مستندات از جمله پروانه بهره برداری و پروانه بهداشتی معتبر به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارائه دهد و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پس از بررسی مستندات و در صورت تایید، نسبت به معرفی دامدار و اعلام موافقت به همراه مستندات به شبکه دامپزشکی شهرستان اقدام نماید.

قطبی تاکید کرد: اداره کل دامپزشکی استان مرزی نیز باید موافقت خود را به اداره کل دامپزشکی استان مبدا، اعلام نموده و اداره کل دامپزشکی استان مبدا نسبت به صدور گواهی بهداشتی حمل به استان مرزی اقدام نماید.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: ضمناً پس از حمل دام به دامداری متقاضی، جهت تایید تخلیه در سامانه قرنطینه دامپزشکی، اعلام مراتب تخلیه توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ضروری است.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !