جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

در پی رفتار نامناسب با یک رزمنده؛

انتقاد صریح امام جمعه شهر دیر از رفتار یک قاضی دادگستری شهرستان دیر خبر ساز شد/ نیاز توجه رییس قوه به دادگستری دیر

امام جمعه دیر روز گذشته در خطبه های نماز جمعه با اشاره به رفتار نامناسب یکی از قضات دادگستری شهرستان دیر در مقابل حاج حسن دراهکی جانباز و آزاده هشت سال دفاع مقدس، پشت تریبون به گریه افتاد.

آرشیو اخبار
۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

طی روزهای گذشته یکی از قضات دادگستری شهرستان دیر رفتار بسیار نامناسبی با حاج حسن دراهکی جانباز ، آزاده و از ریش سفیدان و معتمدان انقلابی شهر دوراهک داشته که موجب ناراحتی و تشویش اذهان عمومی مردم انقلابی شهرستان دیر شد. امام جمعه شهر دیر به شدت از این رفتار نامناسب انتقاد کرد و خواستار رسیدگی به موضوع از سوی ریاست محترم دستگاه قضایی حضرت آیت الله رئیسی شد.

امام جمعه دیر روز گذشته در خطبه های نماز جمعه با اشاره به رفتار نامناسب یکی از قضات دادگستری شهرستان دیر در مقابل حسن دوراهکی جانباز و آزاده هشت سال دفاع مقدس، پشت تریبون گریه کرد.

حجت الاسلام سید علی حسینی؛ امام جمعه دیر در خطبه های نماز جمعه ی این هفته تصریح کرد: بعضی از مسئولان از نعمت امنیت و آزادی  که با ایثارگری ایثارگران ، فداکاری رزمندگان و با نثار خون شهدا به دست آمده دارند از این امنیت و از این فضا استفاده می کنند اما ۱۸۰ درجه بر خلاف خواسه ی شهدا و رزمندگان واهداف انقلاب کار می کنند، اینها باید برای خودشان روشن کنند که جواب این خون های پاک را چه جور خواهند داد.

حجت الاسلام حسینی افزود: بارها شنیده اید از پشت این تریبون بنده در سال های گذشته عرض کرده ام که حضور افرادی بی صلاحیت در بعضی از دست گاه ها از جمله در دستگاه قضایی خطرش برای نظام از جنگ هشت ساله هم بیشتر است.

امام جمعه تشریح کرد:  زیرا جنگ هشت ساله را مردم رفتتند با دادن جانشان و با فداکارهای‌شان به پیروزی رساندند ، اما این آدم‌های ناصلح در بعضی از دستگاه‌ها با اعمال و رفتارشان و با برخوردشتان با مردم و اترباب رجوع مردم را که پشتوانه ی اصلی نظام هستند را از نظام می گیرند لذا خطر اینها از خطر جنگ برای نظام بیشتر است.

وی بیان کرد: من بارها گفته ام در دادگستری ، در جاهای دیگر دارند مردم را ناامید می کنند به مسئولان استانی دستگاه قضا تذکر دادیم ولی آنها در پاسخ گفتند قاضی را بدون رضایت خودش نمی توانیم جابجا کنیم.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: من از پشت همین تریبون گفتم اگر زورتان نمی رسد قاضی را جابجا کنید بگویید تا من به مردم بگویم که آنها جابجا شوند، مردم که اختیار خودشان را دارند.

امام جمعه دیر افزود: علارغم تاکیدات مکرر آیت الله رییسی ریاست محترم قوه ی قضاییه و بخش نامه ها وسخنرانی هایی که نسبت به تکریم ارباب رجوع داشته اند، متاسفانه آنهایی که ما عرض کردیم هنوز که هنوز است به راه خودشان ادامه می دهند و اخیر در تاریخ ۱۹ اسفند سال ۹۹ یکی از همین آقایان قضات دادگستری دیر با جانباز ایثارگر ما آقای دوراهکی برخورد بسیار زننده و ناشایستی داشته اند.

وی تشریح کرد: بنده با آقای نوشاد رییس محترم دادگستری تماس گرفتم ، ایشان گفتند که بنده از طرف خودم از آقای دوراهکی عذر خواهی کرده‌ام، بنده در پاسخ گفتم عذر خواهی شما چه معنایی دارد ، شما چرا عذرخواهی کنید؟ شخص دیگری تخلف کرده و این آدم روحیه و رویه اش همین است ، شما چرا عذرخواهی کنید؟

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: بنده همین جا عرض می کنم که دیگر امیدی به مسئولان قضایی استان ندارم ، چون بارها گفته ایم و گوش شنوایی نبوده است. (گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من، آنچه البته به جایی نرسد فریاد است)
امام جمعه دیر تصریح کرد: ما از خود آیت الله رییسی درخواست می کنیم بازرسی اعزام کنند که بیاید و از نزدیک درد دل آزاده ی جان باز ما را بشنود.

وی افزود: این چه وضعی است ؟ بنده چند سال است که گفته ام و دوباره می گویم ولی واقعا برای ما مایه ی شرمندگی است.

حجت الاسلام حسینی در اینجای خطبه به گریه افتادند و با بغض افزود: این برای ما مایه ی شرمندگی است که با آزاده ، جانباز و ایثارگر ما برخورد شود و امیدواریم که انشاالله اقدام لازم در اسرع وقت صورت بگیرد.

امام جمعه دیر تاکید کرد: کمبود دارید داشته باشید ، جایی و نهادی که اینگونه با ارباب رجوع برخورد می کند اگر درش بسته باشد بهتر است.

این چه وضعی است چرا حفاظت دادگستری استان نظارت نمی کند. احکامشان را من کاری ندارم که آن هم جای حرف دارد اما این برخورد ها را چرا بررسی نمی کند؟

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !