سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر:

آتش دوباره در کوه‌های کردلان شعله ور شد/کمک نیروهای مردمی و بسیج به مهار آتش

رزمجو گفت: آتش سوزی کردلان روز گذشته، سه شنبه پس از چهار ساعت تلاش در ساعت 18 مهار شده بود، اما شدت وزش باد باعث شد آتش پایین دست سمت دیر و کوه نمک مجددا شعله ور شود.

آرشیو اخبار
۱۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

رزمجو فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان بوشهر در خصوص آتش سوزی کوه های کردلان گفت: این حادثه در روز دوشنبه در پی سقوط یک چوپان از ارتفاع اتفاق افتاد.

رزمجو افزود: در پی این اتفاق و پس از تماس با اورژانس هلی کوپتر امداد به محل اعزام شد اما در ابتدا موفق به پیدا کردن محل وقوع حادثه نشد و مردم محلی برای دیده شدن اقدام به روشن کردن آتش کردند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر ابراز کرد: پس از انتقال مصدوم توسط هلی کوپتر امداد سهل انگاری در عدم خاموش کردن کامل آتش باعث ایجاد حریق در کوه های آن منطقه شد.

وی تشریح کرد: این آتش توسط مردم محلی و عشایر به منظور مسیریابی هلی کوپتر و کمک به مصدوم ایجاد شده بود.

رزمجو خاطر نشان کرد: این آتش سوزی بعد از چهار ساعت در ساعت ۱۸  روز گذشته مهار شد، اما به دلیل شدت وزش باد آتش در قسمت پایین دست  دیر و کوه نمک مجددا شعله ور شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر گفت: امروز ساعت ۴ صبح خیلی از نیروهای محلی ، بسیج دیر، سپاه دیر، نیروهای ناجا، همکاران محیط زیست و منابع طبیعی به منطقه اعزام شدند و امیدواریم تا ظهر بتوانیم آتش را مهار کنیم.

وی افزود: ما از نیروهای مردمی و دوست داران طبیعت و محیط زیست در اتفاء حریق کمک گرفتیم و گر کمک افراد داوطلب بیشتر شود می تواند کمک بیشتری به ما در خاموش کردن آتش باشد. همچنین مکانی که برای اعزام نیروهای مردمی در نظر گرفته شده است بخشداری آبدان شهرستان دیر فرمانداری دیر می باشد که داوطلبان می توانند به آنجا مراجعه کنند.

داوطلبانی که قصد همکاری برای خاموش کردن آتش را دارند، قبل از حضور در منطقه با آقای ابراهیمی رییس اداره ی منابع طبیعی و آبخیز داری شهر دیر هماهنگی کنند.

رزمجو با اشاره به حضور نیروهای مردمی و بسیجی در مهار آتش بیان کرد: از همه ی نیروهای مردمی ، بسیجی ، عشایر ، همکاران منابع طبیعی و سایر کسانی که ما را در خاموش کردن یاری کردند تشکر می کنیم.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !