جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

چه کسانی «آزاده نامداری» را کشتند؟

حضور ثابت در برنامه «من و تو پلاس» به نامداری پیشنهاد می‌شود، او این درخواست بدون پاسخ را با مرحوم شایان‌فر در میان می‌گذارد. گفت‌وگوی او با روزنامه وطن امروز واکنشی منفی به این پیشنهاد بود.

آخرین اخبار
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛
در هفتمین روز از فروردین ۱۴۰۰ رسانه‌های داخلی و شبکه‌های اجتماعی خبر درگذشت ناگهانی آزاده نامداری را منتشر کردند. در اخبار تکمیلی آمده بود که از زمان درگذشت این مجری سابق برنامه‌های تلویزیونی در محل زندگی‌اش بیست و چهار ساعت گذشته و پیکر بی‌جان او در آپارتمان محل سکونتش کشف شده است.

در ساعات اولیه خبری به نقل از یک منبع آگاه ناشناس منتشر و علت درگذشت او خودکشی اعلام شد. تا لحظه انتشار این گزارش  قاضی شهریاری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران با بررسی و تحقیقات تکمیلی فرضیه قتل یا دگرکشی مرحوم آزاده نامداری را کاملا منتفی دانسته و موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح شده است.

قاضی شهریاری با اشاره به بررسی دوربین‌های مداربسته ساختمان گفت: در بررسی های تکمیلی انجام شده و به ویژه بررسی تلفن همراه متوفی و همچنین دست‌نوشته‌های مکشوفه متعلق به متوفی که خطاب آن به دخترش بوده و نوعی وصیت و خداحافظی با دخترش بوده و داروهای موجود در صحنه که مورد استفاده مرحوم بوده، بررسی اولیه پزشکی قانونی در روز جاری که مبین وجود داروی قوی ضدافسردگی در آزمایش سم شناسی متوفی است؛ لذا موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است. وی افزود: قطعیت این موضوع منوط به نظر تکمیلی پزشکی قانونی در خصوص نتایج آزمایش آسیب شناسی است.

 

چه کسانی «آزاده نامداری» را کشتند؟

 

با انتشار اخبار اولیه موج گسترده‌ای از واکنش‌ها در فضای مجازی منتشر شد. حسن آقامیری، سلبریتی خلع لباس شده در شرایطی که همچنان ابعاد رسمی درگذشت این بازیگر توسط پزشکی قانون تائید نشده بود اولین دیدگاه انحرافی را با تفسیر پرچالشی در فضای مجازی به اشتراک گذاشت. آقامیری در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

حالم از دنیاتون به هم میخوره
کثافتایی که با آبروی آدم ها بازی می‌کنید
… بزنند به اون صدا و سیمای لجن
که شیره ی جون ادم هاش رو میگیره و وقتی اونها به حمایت نیاز دارند از پشت بهشون خنجر میزنه
من دهنم و باز میکنم بی شرف ها
این دختر بی پناه شده بود
شما به خاطر سیاست های کثیفتون ادم ها رو مجبور میکنید خودشون نباشند بعد هم متهمشون میکنید به نفاق
آقای صدا وسیما تو همین دنیا آه بچه هاش یقتون رو میگیره!
حالم از دنیاتون و سیاست هاتون به هم میخوره
بد دنیایی دارید
بد آخرتی دارید
بد عاقبتی دارید
کاش توبه کنید که اونم شما مردش نیستید
بچسبید به صندلیهاتون
صندلی هایی که دین و شرفتون رو به خاطرش دادید
منتظر بلای بزرگ باشید
سید حسن آقامیری
پ. ن: خانوم نامداری به حضرت زهرا س اشکام بند نمیاد

چه کسانی «آزاده نامداری» را کشتند؟

 

تحلیل عملکرد آقامیری نشان می‌دهد راهبرد اظهارات و سخنرانی‌هایش بر اساس جذب فالوئر تعریف می‌شود. چندی پیش در یک سخنرانی احساسی  با طرح قصه «حر بن یزید ریاحی» حاکمیت را به عدم بخشش خوانندگان و بازیگران فعال قبل از انقلاب متهم کرد، در حالیکه بسیاری از این خوانندگان و بازیگران خارج نشین قبل از انقلاب، توسط عناصر فعال اصلاح‌طلب نزدیک به حسن‌آقامیری ممنوع الفعالیت شده‌اند و چون ممنوع‌ کنندگان از دوستان نزدیک وی به شما می‌روند، او از بردن نام افراد ممنوع کننده پرهیز می‌کند.

چه کسانی «آزاده نامداری» را کشتند؟
برنامه ویژه مصی علینژاد درباره آزاده نامداری

اما در مورد اظهارنظر آقامیری درباره نامداری باید به چند رویداد حول این مجری سابق سیما توجه ویژه‌ای داشت. افرادی که دست به انتشار تصاویر خصوصی مجری سابق صدا و سیما زدند در خارج از کشور حضور دارند و پلیس فتا برای یافتن لیدرهای منتشر کننده فیلم‌های خصوصی از حضور نامداری در سوئیس، به اکانت‌هایی در خارج از کشور رسید.

بیشتر بخوانید:

چه کسانی فیلم و عکس آزاده نامداری را منتشر کردند؟ +عکس

پس از انتشار فیلم‌ها و عکس‌های مذکور، رسانه‌های خارج از کشور و افرادی نظیر علی‌نژاد، مسعود بهنود و مهدی پرپنچی و رسانه‌های معاند انتشار تصاویر خصوصی نامداری را از حقوق  اساسی مردم در حوزه اطلاع رسانی برشمردند. در این پست نیز آقامیری مشابه سخنرانی خود درباره حرابن یزید ریاحی، با طرح موضوع نامداری به صورت انحرافی، همسو با رسانه‌های معاند ارائه می‌دهد.

 

چه کسانی «آزاده نامداری» را کشتند؟
برنامه‌های مختلف ایران اینترنشنال درباره آزاده نامداری
چه کسانی «آزاده نامداری» را کشتند؟
برنامه‌های مختلف ایران اینترنشنال درباره آزاده نامداری

در مطالب فضای مجازی که به سرعت پس از انتشار خبر درگذشت نامداری، جریان پیدا کرد، جوسازی  و هجمه علیه صدا و سیما از اولویت‌ها به شمار می‌آید.

نامداری قبل از ورود به عرصه تحصیلات آکادمیک و در نوزده سالگی فعالیت‌های خود را به عنوان مجری با صدا و سیما آغاز کرد و گاهی همزمان اجرای چند برنامه را در شبکه‌های داخلی و شبکه‌های برون مرزی بر عهده داشت، آیا فراهم شدن این بستر برای نامداری مصداق بهره‌بری یکسویه است؟

مرحومه نامداری بارها در گفت‌وگوهای فراوانی اشاره کرده که  حجاب را به عنوان پوشش اختیاری‌ خودش انتخاب کرده، اما منتقدان و مهاجمان، نوع پوشش نامداری را با عباراتی پر از پرخاش و تندخویی به سیاست‌ها و سیاستگذاران سیما نسبت می‌دهد.

انتهای پیام//

منبع خبر : مشرق نیوز


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !