جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

اسکان ۶ هزار و ۴۴۶ مسافر در واحدهای اقامتی استان بوشهر

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر از اسکان ۶ هزار و ۴۴۶ مسافر و گردشگر در واحدهای اقامتی این استان از ۲۸ اسفند ۹۹ تا ۹ فروردین ۱۴۰۰ خبر داد.

آخرین اخبار
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سکینه سالاری؛معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر گفت: براین اساس میزان اقامت در هتل ۲ هزار و ۶۷۲ نفر، هتل آپارتمان ۴۸۱ نفر، هتل سرای سنتی ۱۱۱ نفر، مهمان‌پذیرها ۹۴۵ نفر، مجتمع‌های گردشگری ۴۰۶ نفر و بوم‌گردی‌ها یکهزار و ۸۳۱ نفر است.

 

سالاری  اضافه کرد: برای رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی، اسکان مسافر فقط در واحدهای اقامتی دارای مجوز امکان‌پذیر و در سایر اماکن ممنوع است.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر اظهار کرد: در این ارتباط تیم‌های نظارتی این اداره کل ۹۹۵ بازدید از مراکز اقامتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین راهی و دفاتر خدماتی مسافرتی و مراکز اقامتی موقت انجام داده و چنانچه کم کاری انجام شده باشد با آن مرکز اقامتی برابر قانون برخورد و پلمب می‌شود.

 

وی ادامه داد: در اجرای سفرهای ایمن و مسئولانه اسکان در مکان‌های رسمی، ممنوعیت اسکان در اماکن غیر رسمی و نصب چادر، الزام استفاده از ۲ ماسک در سفر و بازدیدها، اجرای همه دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در بازدیدها از اماکن تاریخی، گردشگری و تفریحی مورد تاکید قرار دارد.

 

سالاری اضافه کرد: تا پایان تعطیلات نوروز دبیرخانه ستاد در استان بوشهر فعال است و به‌طور شبانه روز گزارش‌ها مردمی را در این موضوع‌ها رصد می‌کند تا بتوانیم همه با هم از شیوع موج بعدی کرونا جلوگیری کنیم.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، استان بوشهر گفت: در این مدت ۳۳هزار و ۱۹۲ بازدید از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی، ۱۴هزار و ۱۳۹ دیدن از جاذبه تاریخی – فرهنگی، ۱۱هزار و ۴۳۰ بازدید از جاذبه‌های طبیعی انجام شده‌است.

 

انتهای پیام//

منبع خبر : ایرنا


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !