پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

کاشت درخت در شهرستان گناوه متناسب با اقلیم این شهرستان باشد

فرماندار گناوه گفت: اقدامات در زمینه کاشت درخت و توسعه فضای سبز در شهرستان با مطالعه دقیق و کامل متناسب با اقلیم و شرایط آب و هوا صورت گیرد تا اهداف برنامه‌ توسعه پایدار تحقق یابد.

آخرین اخبار
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

غلامرضا مهرجو صبح شنبه در آئین روز درختکاری با تقدیر از شهرداری‌ها و همه دستگاه‌هایی که در زمینه حفظ منابع طبیعی و بهبود سیما و منظر شهری در این شهرستان تلاش می‌کنند اظهار داشت: تلاش همه دست اندر کاران و دستگاه‌های مختلف در این زمینه قابل تقدیر است و امید است این تلاش‌ها با جدیت و سرعت بالا تداوم داشته باشد.

فرماندار گناوه خاطر نشان کرد: توسعه منابع طبیعی و فضای سبز در شهرها و روستاها یکی از مؤلفه‌های اصلی برای زندگی بانشاط و شاداب محسوب می‌شود که در حیطه وظایف دستگاه‌های مرتبط به خصوص شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار دارد و باید جهت گیری ها و رویکردها در سیما و منظر شهری ایجاد فضای شاداب و بانشاط باشد.

وی گفت: اقدامات در این زمینه بویژه کاشت درخت و توسعه فضای سبز در شهرستان با مطالعه دقیق و کامل متناسب با اقلیم و شرایط آب و هوا این منطقه صورت گیرد تا اهداف برنامه‌های توسعه پایدار در بحث منابع طبیعی تحقق یابد.

مهرجو تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم زمینه مشارکت جدی مردم در کاشت و احیا و نگهداری منابع طبیعی و فضای سبز را فراهم کنیم و از مشارکت مردمی در این زمینه بهره لازم برده شود.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم و دوازدهم به مقوله حفظ منابع طبیعی و گسترش آن و توسعه فضای سبز و جنگل کاری توجه و عنایت ویژه ای شده است و از منابع صندوق توسعه ملی با نظر و دستور مقام معظم رهبری برای توسعه منابع طبیعی و ایجاد سازه‌های آبخیزداری، آبخوان داری و جنگل کاری منابعی اختصاص یافته است که اقدامات ارزشمندی در این راستا صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: محیط زیست و منابع طبیعی ثروت و منابع بین نسلی هستند که همه باید در حفظ و توسعه آن تلاش کنند و در این دولت در این زمینه گام‌های مؤثری در استان و شهرستان برداشته شده است و در حال حاضر در شهرستان برنامه‌های در دست اجرا است.

فرماندار گناوه با تقدیر از حمایت و رهنمودهای امام جمعه محترم گناوه افزود: ایشان همواره عنایت و توجه ویژه ای به مسائل توسعه شهرستان دارند و همدلی، تعامل و همکاری خوبی در سطح شهرستان ایجاد شده است.

منبع: مهر

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !