جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

شعب ویژه رسیدگی به جرائم‌‏ انتخاباتی در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر راه‌اندازی شد

دادستان بوشهر از راه‌اندازی شعب قضایی ویژه رسیدگی به جرائم‌‏ انتخاباتی در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان خبر داد و گفت: در این راستا برنامه پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی تدوین شده است.

آخرین اخبار
۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

علی حسن‌پور دادستان بوشهر نقش مهم اصحاب رسانه در عرصه‌های پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی را مهم دانست و اظهار داشت: در آستانه برگزاری انتخاباتی مهم و سرنوشت‌ساز در ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ قرار داریم که فراهم کردن اعتماد عمومی برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور بسیار مهم است.

وی، رعایت اخلاق انتخاباتی برای ایجاد یک رقابت سالم را بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری از جهات گوناگون از اهمیت خاصی برخوردار است.

دادستان بوشهر با اشاره به تعیین شعبه ویژه برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی بیان کرد: در این راستا در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر شعب قضایی ویژه رسیدگی به جرائم‌‏ انتخاباتی ایجاد و تعیین شدند.

حسن‌پور، رعایت قانون، فراهم کردن حضور حداکثری مردم در انتخابات را امری مهم و ضروری دانست و تاکید کرد: در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همگان باید بر مدار قانون حرکت کنند و در این راستا رسانه‌‎‏ها، کاندیداها، هواداران باید نسبت به رعایت قانون توجه ویژه کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان ادارات و سازمان‏‌های دولتی باید قوانین انتخاباتی را رعایت کنند افزود: چنانچه قانون انتخاباتی در ادارات رعایت نشود جرم محسوب می‌شود.

دادستان بوشهر با بیان اینکه در  انتخابات سال‏‌های گذشته تخلف‎‌های انتخاباتی استان بوشهر روند کاهشی داشته است گفت: سیاست دستگاه قضایی پیشگیری و فراهم کردن رفع ارتکاب جرم است.

حسن‌پور، برخی از نظرسنجی‎‌های انتخاباتی را غیر واقعی دانست و با تاکید بر مراقبت رسانه‌‎ها در این عرصه افزود: در انتخابات شوراهای شهر و روستا فضای رقابتی بیشتر از انتخابات ریاست جمهوری در  شهرها و روستاها است که این جو باید عاری از هرگونه تخریب رقیب باشد.

وی، پایش و رصد فعالیت‌های انتخاباتی و پیشگیری از جرایم انتخاباتی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: ایجاد فضای مسموم جرم و خلاف قانون است و در این راستا برنامه پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر تدوین شده است.

دادستان بوشهر، با تاکید بر ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌‎ها و نهادهای عضو ستاد انتخابات استان تصریح کرد: هماهنگی و تعامل هیئت‎‌های اجرایی و نظارت در انتخابات و سایر دستگاه‌‎ها برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات امری مهم و ضروری است.

حسن‌پور، بازدارندگی و پیشگیری از جرائم انتخاباتی را از جمله ماموریت ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلف‎‌ها و جرائم‎‌ انتخاباتی عنوان کرد و گفت: برگزاری انتخابات سالم، بی‌اثر کردن  فعالیت و جریان‌های معاند و خنثی کردن عملیات روانی دشمنان مهم، موثر و ضروری است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !