جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تدوین برنامه عملیاتی سند ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی استان بوشهر

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از تدوین برنامه عملیاتی سند ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی استان بوشهر خبر داد.

آخرین اخبار
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری صبح سه‌شنبه در نشست تدوین نقشه راه عملیاتی شدن سند چشم‌انداز ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی استان بوشهر اظهار داشت: این سند نقش مهمی در پیشبرد برنامه‌های قرآنی در استان خواهد داشت.

وی بیان کرد: با توجه به تهیه و تدوین سند فعالیت‌های قرآنی در چشم‌انداز ۲۰ ساله، این سند می‌تواند تعیین کننده در اعتلای فرهنگ قرآنی در فضای استان بوده و مسلکی قوی برای رشد تخصصی امور قرآنی در استان ولایتمدار بوشهر باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر تصریح کرد: استان ولایتمدار بوشهر از دیرباز به‌عنوان یک استان قرآنی به شمار آمده است و در این باره دارای شکوه و عظمت عمومی و تخصصی در حوزه علوم و معارف قرآنی است که در سطح ملی و بین‌المللی داری اهمیت بسیار است.

وی ادامه داد: با عنایت به اینکه در آغاز پنج ساله دوم این سند قرار داریم، عدم اجرایی شدن مصوبات این سند در پنج ساله اول و همچنین با توجه به بند اول صفحه ۹ سند که مصرح شده بود عملیاتی شدن این سند نیازمند تدوین نقشه راه است، جمعی از اساتید، صاحبنظران و پیشکسوتان قرآنی استان با احساس نیاز گرد هم آمدند و با تشکیل جلساتی در پنج کارگروه (حفظ، قرائت، مفاهیم، تدبر، تفسیر و سبک زندگی قرآنی، برنامه‌های تبلیغی و ترویجی و حمایت و ساماندهی از مراکز قرآنی) برنامه‌هایی برای سال ۱۴۰۰ و همچنین پنج ساله دوم مطابق با اهداف کلان سند تدوین کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: امیدواریم با استعانت از درگاه خداوند متعال و با اجرایی شدن این برنامه در سال‌های آتی، شاهد رشد و نهادینه شدن فرهنگ قرآنی و بالندگی روزافزون فعالیت‌های قرآنی در استان قرآنی بوشهر باشیم.

در پایان این نشست مصوب شد دستگاه اجرایی ضمن مطالعه متن سند چشم‌انداز ۲۰ ساله فعالیت‌های قرآنی استان و همچنین دفترچه زمزم وحی، که برنامه‌های عملیاتی این سند در سال ۱۴۰۰ و افق ۱۴۰۵ است، موارد پیشنهادی را با توجه به وظایف دستگاه خود، به اداره کل تبلیغات اسلامی ارسال کنند.

منبع: مهر

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !