سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

محورهای ورودی شمال استان بوشهر بسته شد

استاندار بوشهر با اشاره به بسته شدن محورهای ورودی شمال استان گفت: محورهای ورودی شمال استان بوشهر به سبب همسایگی با استان خوزستان بسته شد و ورود از این محور تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

آخرین اخبار
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا استان بوشهر با تأکید بر مقابله همه جانبه با بیماری کرونا و پیشگیری از گرفتار شدن در موج چهارم این ویروس اظهار داشت:با توجه به وضعیت قرمز شهرستان‌های استان‌ خوزستان برای جلوگیری از انتشار این ویروس در استان بوشهر، محورهای ورودی شمال استان بوشهر مسدود شده است.

وی با بیان اینکه ورود از محور خوزستان به استان بوشهر ممنوع است افزود: استان بوشهر دارای ۶ شهرستان زرد کرونایی است که بی‌توجهی به مقابله با این ویروس زمینه  نارنجی شدن آن فراهم می‌شود.

استاندار بوشهر از گردش ویروس جهش یافته انگلیسی در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: با توجه به خطرناک بودن این ویروس در ابتلا به بیماری کووید۱۹ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

گراوند از اعمال محدودیت‌های تردد خبر داد و بیان کرد: محدودیت تردد خودروهای دارای پلاک غیربومی به استان بوشهر از ورودی‌های ۵ گانه و از چهارشنبه تا روز جمعه ادامه دارد.

وی از ممنوع شدن استقرار چادر اقامتی در سواحل استان خبر داد و  خاطر نشان کرد: فرمانداران و شهرداران تیم‌هایی برای جلوگیری از برپایی چادر در کنار سواحل و بوستان‌ها در شهرها و روستاهای استان بوشهر مستقر کنند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه روزانه ۸۰۰ مورد تست کرونایی در استان انجام می‌شود افزود: طرح بیماریابی و افزایش آزمایش نمونه‌های کرونایی باید افزایش یابد تا زمینه قطع زنجیره این ویروس فراهم شود.

گراوند با تاکید بر توجه به دورکاری کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را با کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای و جانبازان شیمیایی با تائید دانشگاه علوم پزشکی برای استفاده از ظرفیت دورکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه چارچوب سفرهای نوروزی هفته آینده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مشخص می‌شود گفت: تا اطلاع ثانوی تردد خودروهای دارای پلاک غیربومی به استان ممنوع است و بی‌توجهی سبب اعمال قانون و جریمه می‌شود.

ویروس جهش یافته انگلیسی در استان بوشهر شناسایی شد

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر هم از مشاهده ویروس جهش یافته انگلیسی در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده تاکنون ۵ نفر در استان به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا شده‌اند.

سعید کشمیری با بیان اینکه این بیماران از شهرهای بوشهر، کنگان، عسلویه و دیلم هستند خاطر نشان کرد: حال این بیماران خوب است و در قرنطینه قرار دارند.

وی با تاکید بر این نکته که همه‌گیری ویروس‌ها جهش یافته انگلیسی جامعه را تهدید می‌کند خاطر نشان کرد: مردم باید برای مصون ماندن از این بیماری خطرناک بسیار جدی عمل کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر رعایت همه جانبه پروتکل بهداشتی گفت: با توجه به گردش ویروس جهش یافته انگلیسی باید با برنامه‌ریزی دقیق و هوشمندانه تلاش شود تا استان بوشهر به سرنوشت استان خوزستان مبتلا نشود.

کشمیری از ۶۰ درصد شهرستان‌های استان بوشهر به وضعیت زرد کرونایی خبر داد و بیان کرد: شهرستان‌های جم، کنگان، دیر، بوشهر، گناوه و دیلم در وضعیت زرد کرونایی و دشتستان، تنگستان، دشتی و عسلویه هنوز آبی است و هرگونه عادی‌انگاری خطر ابتلا سرعت می‌دهد.

 شاخص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان به ۹۲ درصد رسید 

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا استان بوشهر هم با بیان اینکه شاخص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان به ۹۲ درصد رسید افزود: بیش از ۳ هزار و ۷۰۰  مورد بازرسی در استان انجام شده است.

۳۴۴ مورد اخطار، ۱۱ مورد پلمب از واحدهای متخلف پلمب شده است.

عباس قلی‌پور با بیان اینکه  ۳۴۴ پرونده اخطار و تخلف تشکیل و ۱۱ مورد آنها در اسفندماه امسال پلمب شده است گفت: نظارت از واحدهای مختلف برای رعایت پروتکل بهداشتی ادامه دارد و در این راستا ضمن ممنوع بودن سفر به استان بوشهر از نصب چادر اقامتی در سواحل و بوستان‌های استان جلوگیری می‌شود.

 اعمال قانون علیه رانندگان خودروهای سواری متخلف در استان

رئیس پلیس استان بوشهر هم با بیان اینکه در اسفندماه امسال تاکنون ۲۸ هزار و ۲۵۳ علیه رانندگان متخلف اعمال قانون شده است تصریح کرد: این رانندگان هرکدام  ۲۰۰ هزار تومان جریمه شده‌اند.

سردار خلیل واعظی از جریمه ۵۰۰ هزار تومانی بیش از ۲ هزار راننده در استان خبر داد و بیان کرد: در ۱۰ روز گذشته ۲ هزار و ۱۹۸ راننده جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و ۲۵ هزار و ۱۷۱ مورد عودت از استان انجام شده است.

وی بازرسی از ۲۶ هزار و ۷۰۰ مورد واحدهای صنفی خبر داد و خاطر نشان کرد: تاکنون شش‌هزار و ۴۲۲ تذکر به واحدهای مختلف خدماتی، توزیعی و خدماتی ارائه و ۲۷۶ مورد از واحدهای مختلف پلمب شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !