جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

شهرک خرما در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با اشاره به راه‌اندازی شهرک خرما در استان بوشهر گفت: در این راستا جانمایی این شهرک با هماهنگی شهرک‌های صنعتی مورد توجه قرار گرفته است.

آخرین اخبار
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

تولید محصولات کشاورزی از جمله خرما یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است که در این راستا سالانه افزون بر ۱۶۰ هزار تن محصول تولید به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود.

وجود ۵٫۵ میلیون اصله نخل در اراضی کشاورزی استان بوشهر ظرفیت‌های مهمی در اشتغال، تولید، صادرات و توسعه صنایع فرآوری ایجاد کرده است.

توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری خرما یکی از برنامه‌های مهم استان بوشهر است که در این راستا از خرما قند مایع، شیره، عسل، سرکه، عصاره نوشابه، حلوا، شکلات، لواشک و دیگر محصولات تولید می‌شود.

معرفی توانمندی‌های استان بوشهر در عرصه تولید و صادرات خرما یکی از سیاست‌‌های اتاق بازرگانی است که هرساله در این عرصه نمایشگاه و جشنواره خرما برگزار می‌شود.

خورشید گزدرازی رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان تولید، فرآوری و صادرات خرما است اظهار داشت: در این راستا هر ساله نمایشگاه و جشنواره خرما در استان بوشهر و شهرستان دشتستان برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال به سبب محدودیت‌های کرونایی جشنواره و نمایشگاه خرما برگزار نشده است گفت: میز خرما که نقش مهمی در افزایش صادرات این محصول دارد در استان بوشهر ایجاد شده است.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با اشاره به استقبال از برپایی جشنواره و میز خرما در استان بوشهر تصریح کرد: راه‌اندازی شهرک خرما با توجه به ظرفیت‌های استان بوشهر مورد تاکید امام جمعه و استاندار بوشهر قرار گرفته و اکنون دبیرخانه دائمی شهرک خرما در اتاق بازرگانی بوشهر مستقر شده است.

گزدرازی با اشاره به راه‌اندازی شهرک خرما در استان بوشهر گفت: در این راستا جانمایی با هماهنگی شهرک‌های صنعتی مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: با راه‌اندازی این شهرک زمینه افزایش تولید، توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری و صادرات خرما به کشورهای هدف فراهم می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !