جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

چه تعداد پروژه آبرسانی استان بوشهر پیش از تابستان۱۴۰۰ افتتاح می‌شود؟

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اجرای پروژه‌های آبرسانی در شهرها و روستاهای استان گفت: براساس برنامه‌ریزی تا قبل از تابستان سال آینده بخشی از طرح‌های آبرسانی تکمیل و افتتاح می‌شود.

آخرین اخبار
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مهرداد ستوده  صبح امروز در نشست بررسی مشکلات تامین آب شهرستان عسلویه با بیان اینکه طرح‌های مهم آبرسانی در استان در حال  اجرای است اظهار داشت: علاوه بر طرح‌های سدسازی، پروژه‌های مختلف آب‌شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه تا قبل از تابستان سال آینده بخشی از طرح‌های آبرسانی تکمیل و افتتاح می‌شود افزود: سدهای خاییز، اخند، ارغون کلمه در آستانه راه‌اندازی است که این پروژه‌ها تاثیر به‌سزایی در تامین آب آشامیدنی و حل برخی از مشکلات آبرسانی دارد.

ستوده با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی فازهای نخست پروژه‌های آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر، ۲۸ هزار متر مکعبی سیراف- جم و برخی از پروژه‌های آبرسانی روستایی تا قبل از فصل گرما افتتاح می‌شود.

معاون استاندار بوشهر حل مشکلات آبرسانی شهرها و روستاهای عسلویه را در اولویت برنامه‌ها دانست و تاکید کرد: در این راستا پروژه‌های مهمی در حال اجرا است که منابع مالی آنها تامین شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر هم با اشاره به روند اجرای طرح‌های آبرسانی خاطر نشان کرد: علاوه بر پروژه‌های آب‌شیرین‌کن، مخازن ذخیره آب در روستاها و شهرها در حال اجرا است که تکمیل آنها در اولویت قرار دارد.

عبدالحمید حمزه‌پور با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرستان عسلویه بیان کرد: ساخت مخزن ذخیره آب به ظرفیت ۵ هزار مترمکعب در مجتمع آبرسانی چاه مبارک، نوسازی شبکه آبرسانی شهرستان عسلویه به طول ۵ کیلومتر از آن جمله است.

وی، از  نصب بوستر پمپ و احداث ایستگاه پمپاژ تقویت فشار برای روستاهای ساحلی عسلویه خبر داد و تصریح کرد: تامین منابع مالی و تجهیز آب‌شیرین‌کن بخش خصوصی، نصب کنتور در ورودی شهرهای عسلویه و نخل تقی و خروجی مخزن ذخیره آب بیدخون از دیگر برنامه‌ها است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر جداسازی خط انتقال آب شهر چاه مبارک از روستاهای ساحلی شهرستان عسلویه را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این نشست بر  تامین برق ایستگاه پمپاژ آب SPGC شهر عسلویه تاکید شد.

حمزه‌پور بر پرداخت قبوض آب مصرفی در شهرستان عسلویه تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه اجرای بخش عمده‌ای از منابع مالی طرح‌های آبرسانی از محل پرداخت آب بهای مشترکان تامین می‌شود لازم است پرداخت قبوض آب مصرفی مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !